Feszítik a drótakadályt Ásotthalomnál

Ásotthalom, 2015. augusztus 5.
Katonák gyors telepítésű drótakadályt feszítenek ki az ideiglenes biztonsági határzár építésénél a magyar-szerb határon, Ásotthalom-Királyhalom határátkelőhely közelében 2015. augusztus 5-én.
Ásotthalom, 2015. augusztus 5. Katonák gyors telepítésű drótakadályt feszítenek ki az ideiglenes biztonsági határzár építésénél a magyar-szerb határon, Ásotthalom-Királyhalom határátkelőhely közelében 2015. augusztus 5-én. MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely
Vágólapra másolva!
A katonák szerda délelőtt elkezdték a gyors telepítésű drótakadály kifeszítését a magyar-szerb határon az Ásotthalom-Királyhalom határátkelő közelében.
Vágólapra másolva!

A katonák az előző napokban a határvonaltól 2-3 méterre levert acélkarókra először vezetődrótot erősítettek, majd ezen átfűzve feszítették ki

a pengékkel ellátott dróthengereket.

Az előkészületek alapján három dróthenger kerül egymás fölé. A munkában a katonák mellett közfoglalkoztatottak is részt vesznek.

Forrás: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

A teljes Csongrád megyei, 42 kilométeres magyar-szerb határszakaszon egymással párhuzamosan több helyszínen -

Kübekházán, Tiszaszigeten, Röszkén, Mórahalmon és Ásotthalmon

- folyik az ideiglenes biztonsági határzár építése. Az egyes helyszíneken a terep rendezését, a dróthengereket tartó acélkarók leverését, illetve a gyors telepítésű drótakadály kifeszítését végzik.

Forrás: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Orbán Viktor miniszterelnök a 26. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor július 25-i fórumán kérdésre azt mondta, az eddigi tapasztalatok alapján

egyhatodára, egyhetedére csökken azonnal az illegális határátlépők aránya

az ilyen határzárak kialakításával.

Forrás: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

Kovács Zoltán kormányszóvivő múlt szerdán közölte, hogy a kormány 22,2 milliárd forinttal egészíti ki az ideiglenes határzár építésére, valamint a migránsok átmeneti elhelyezésére fordítható költségvetési keretet; így a korábban az ideiglenes határzár anyag- és technikai költségeire elkülönített 6,5 milliárd forinttal együtt idén összesen mintegy 29 milliárd forint jut a probléma kezelésére.