A Fővárosi Közgyűlés szerdán tárgyalta és fogadta el azt a Karácsony Gergely által aláírt javaslatot, amely alapján több közterületen drágul a parkolás, köztük olyan helyeken, ahol pedig eddig nem kellett díjat fizetni. Karácsony Gergely azzal magyarázza a történteket, hogy a szóban forgó javaslatok az egyes kerületi önkormányzatoktól érkeztek, vagyis a fővárosnak, vagyis neki, azokhoz semmi köze.
Csakhogy a főpolgármester kulcsemberének, Tordai Csabának éppen a parkolás az egyik legfontosabb témája. A balliberális Direkt 36 írt arról, hogy Tordai Csaba Karácsony aláírása előtt főjogászként mindent ellenőriz jogi szempontból, sőt! – A Városháza működését ismerő források szerint a főtanácsadó kulcsszerepet játszik olyan nagy horderejű projektekben is, mint amilyen például a fővárosi parkolás átalakítása – tartalmazza cikk.
Az említett parkolási átalakítást pedig jól ismerheti a budapesti közönség: 2022 őszétől négy parkolási övezetet hoztak létre a fővárosban, ami komoly áremelést jelentett a korábbiakhoz képest. A Direkt 36 állításait, miszerint ez Tordai Csaba műve lett volna, sem a főpolgármester, sem pedig ő nem kérte ki magának azóta sem. Tordai Csaba kiemelt szerepéről egyébként Bajnai Gordon korábbi kormányfő is beszélt az elhíresült Városháza-gate hangfelvételein. Szerinte ketten üzemeltetik a Városházát, Kiss Ambrus és Tordai Csaba.
A főjogász akkor került a közérdeklődés fókuszába, amikor nemrég a NAV házkutatást tartott az ügyvédi irodájában. A hatóságnak erre jó indoka volt: a gyanú szerint a Karácsony Gergely által alapított 99 Mozgalom botrányos, félmilliárdos adománygyűjtésének jegyzőkönyveit Tordai Csaba ügyvédi irodájában hamisíthatták meg a tanúvallomások alapján.
Ismert: Karácsony Gergely párbeszédes párttársa, Perjés Gábor 2021 augusztusa és 2022 szeptembere között tizenkilenc alkalommal 506 millió forintot fizetett be készpénzben az általa vezetett, a főpolgármester által alapított 99 Mozgalom számlájára. A pénzek több mint négyötöde külföldi pénznemben, euróban és fontban érkezett a mozgalomhoz.
A befizetések során a számlavezető OTP Banknak átadták az adománygyűjtés során keletkezett jegyzőkönyveket, amelyeket a pénzintézetnél gyanúsnak tartottak, ezért feljelentést tettek. Ebben többek között az szerepel, hogy az adománygyűjtő ládákba nem kerülhettek be úgy az összegek, ahogy a jegyzőkönyvekben szerepelnek.
Az adománygyűjtő ládák tíz iratán az MSZP két munkatársának neve állt. A párt egy dokumentum aláírását ismerte el, a többin így nem szerepelhetne munkatársaik neve, azaz a tíz jegyzőkönyvből kilencet meghamisíthattak.
Az ügyben a Nemzeti Adó- és Vámhivatal költségvetési csalás, pénzmosás és hamis magánokirat felhasználásának gyanúja miatt nyomoz.