Megérkezett Szöulba Kövér László, hogy a gazdasági együttműködésről tárgyaljon

KÖVÉR László
Szöul, 2023. május 8. A dél-koreai ipari minisztérium felvételén Ri Csang Jang dél-koreai kereskedelmi, ipari és energiaügyi miniszter (j) fogadja Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét Szöulban 2023. május 8-án. MTI/EPA/YNA/Dél-koreai ipari minisztérium
Vágólapra másolva!
Hivatalos látogatásra Szöulba érkezett Kövér László, az Országgyűlés elnöke és megbeszélést folytattott I Csangjang kereskedelmi, ipari és energiaügyi miniszterrel - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája az MTI-vel hétfőn.
Vágólapra másolva!

A közleményben idézték a házelnököt, aki I Csangjang kereskedelmi, ipari és energiaügyi miniszterrel tárgyalt dél-koreai hivatalos látogatásának első napján. A tájékoztatás szerint Kövér László a miniszternek arról beszélt:

Szöul, 2023. május 8. A dél-koreai ipari minisztérium felvételén Ri Csang Jang dél-koreai kereskedelmi, ipari és energiaügyi miniszter (j) fogadja Kövér Lászlót, az Országgyűlés elnökét Szöulban 2023. május 8-án. MTI/EPA/YNA/Dél-koreai ipari minisztérium Forrás: MTI/EPA/YNA/Dél-koreai ipari minisztérium/-


Az Országgyűlés elnöke kiemelte: Magyarország elkötelezett a további kapcsolatok fejlesztése iránt.

- mondta Kövér László. A házelnök beszélt arról is, hogy mind 2019-ben, mind 2021-ben Dél-Korea volt a legnagyobb külföldi befektető Magyarországon, a Dél-Koreából érkező közvetlen tőkebefektetések állománya 2020-ban több mint 6,8 milliárd dollárt ért el, ami a teljes befektetői állomány 6,7 százaléka. 2020-ban 130 koreai vállalat 15 206 embert foglalkoztatott Magyarországon, és a magyar kormány számos koreai vállalattal van stratégiai megállapodása.

Kövér László magyar nemzeti érdeknek nevezte a gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok tovább bővítését,

mindazokon a területeken, amelyek hozzáadott értékkel bírnak és hozzásegítik Magyarország alkalmazkodását a 21. század gazdasági követelményeihez. A gép- és akkumulátor- valamint alkatrészgyártás mellett az űrkutatás és az atomenergetikai ipar területén is számítunk az együttműködési lehetőségek kiaknázására - mondta.

Az Országgyűlés elnöke kiemelte: várakozással tekintenek a Magyar-Koreai Gazdasági Vegyes Bizottság 2024-es budapesti ülésére, amely reményeik szerint újabb lendületet adhat a két nemzet közötti gazdasági kapcsolatok előremozdításában.

A tájékoztatás szerint I Csangjang arról beszélt a találkozón, hogy Magyarország stabil és biztos gazdasági környezetet jelent a dél-koreai cégeknek,

ami biztosítékként szolgál az újabb beruházások megjelenésének,

és arra kérte a magyar kormányt, hogy továbbra is segítse elő a dél-koreai cégek magyarországi beruházásainak kedvező gazdasági feltételeit.

Kövér László elmondta, hogy a kormány elkötelezett a versenyképes magyarországi környezet fenntartásában, amit a munkát terhelő adók csökkentésével és az infláció mértékének leszorításával is biztosítani kíván.

A tájékoztatás szerint a megbeszélésen szó volt az ipari szakemberek magyarországi képzésének ösztönzéséről, a mérnökképzés terén megvalósuló együttműködésről is.

Kövér László találkozott a Koreai Nemzetgyűlés koreai-magyar baráti tagozatának elnökével és a tagozat tagjaival, a politikusokból és a koreai közélet befolyásos képviselőiből álló Koreai Magyar Baráti Társaság elnökével és tagjaival, valamint ellátogatott a szöuli Liszt Intézetbe, ahol a sokrétű magyar-koreai kulturális kapcsolatokról kapott tájékoztatást.

Az Országgyűlés elnöke kedden hivatalos tárgyalásokat folytat meghívójával, Kim Dzsinpjo-val, a Koreai Nemzetgyűlés elnökével.