Jézus Krisztus, az egyetemes megváltónk kereszthalála által elérte, hogy az emberek szabaddá váljanak bűntől és a bűnt követő „örök haláltól". Tehát nem a halálra, hanem az életre, a megváltásra emlékezünk. Innen a cím is: az örömhír, hogy mindig van remény és új kezdet. A színpadon látható produkciók segítségével szeretnénk megosztani Önökkel ezt az örömhírt, hogy együtt ünnepelhessük az újjászületést.
– ezekkel a szavakkal köszöntötte a gála nézőit Bálint Ádám, az Operettszínház művésze, aki a Feltámadás című koncert házigazdája volt.
Nyitányként Johann Sebastian Bach: János Passiójából a Herr, Unser Herrscher tétel hangzott el a Budapesti Operettszínház énekkarának előadásában. A mű – amelyet 1724-ben, nagypénteken mutattak be a lipcsei Szent Tamás templomban – Krisztus szenvedéstörténetét és halálát jeleníti meg János evangéliuma szerint. A folytatásban egy „fogadalmi mű" csendült fel, Wolfgang Amadeus Mozart C-moll miséjének részlete, amellyel a szerző a Constanze Weberrel megkötött házasságáért kívánt hálát adni az égnek. A mű „Laudamus Te" részletét Süle Dalma énekelte, ezt Guiseppe Verdi: Lombardok című operájából a Zarándokok kórusa követte a színház Énekkarának előadásában.
A Krisztus-oratórium Liszt Ferenc egyik legmeghatározóbb műve, melynek komponálására rendkívül hosszú időt fordított a szerző, közel tíz éven át készült.
A harmadik rész Márk evangélista szavain alapul („Tristis est anima mea – Szomorú az én lelkem", Márk 14,34–36). A keresztre feszített, a közelgő haláltól gyötrődő Krisztus fájdalmas szavait először a zenekar szólaltatta meg, majd a bariton szólista, Pete Ádám.
Az énekkar előadásában elhangzott Kodály Zoltán 1934-es Jézus és a kufárok című nagyszabású kórusműve, amelyet Dvořák Stabat Materének egy részlete követett.
A koncert második felében a világhírű musicalszerző, Andrew Lloyd Webber - Requiemje
csendült fel. A mű nem idegen már a Budapesti Operettszínház közönségének, hiszen novemberben, Halottak napján az Avilai Nagy Szent Teréz Plébánián a mise keretein belül, valamint az Örök világosság gálakoncerten is hallhatták. A női szólót ezúttal a Liszt Ferenc-díjas Fischl Mónika, a tenor szólót Ninh Duc Hoang Long énekelte. A fiúszoprán szóló részeit pedig a Kodály Zoltán Kórusiskola két növendéke, Bor-Fejérváry Péter és Elek Leon. A rendhagyó nagypénteki koncertet szűnni nem akaró tapssal hálálta meg a közönség.