Meccsdömping és súlyos Chicago-vereség<br/>

Meccsdömping volt az NBA 14. játéknapján: tíz találkozót bonyolítottak le, köztük a Chicago vendégszereplését a Golden State Warriorsnál, amelyen a Bulls húszpontos vereséget szenvedett. Dávid Kornél kezdőként 22 perc alatt 2 pontot dobott. A Central csoport élére ugrott a Toronto, miután szoros meccsen jobbnak bizonyult a Detroit Pistonsnál.

A nap rangadóját Miamiban játszották, ahol az Atlantic csoport éllovasa (Miami Heat) találkozott a Pacific csoport első helyezettjével (Portland TrailBlazers). Scottie Pippen 20 pontot és 13 lepattanót szerzett, adott 5 assziszt, nagyban hozzájárulva ezzel a Heat 6 meccs óta tartó győzelmi szériájának megszakításához. Pippen mindenesetre elegánsan elintézte a rangadó értékelését: "Nekünk ez is csak egy meccs volt" - mondta a korábbi chicagói sztár.

Fotó: Reuters

Jerome Williams zsákol a Raptors ellen

A Miami legeredményesebb emberei a 23, illetve 21 pontos Alonzo Mourning és Jamal Mashburn voltak.

Szoros mérkőzést játszottak San Antonióban is, ahol a Spurs csak a hosszabbításban múlta felül az Indiana Pacerst. Jerome Kersey 9,8 másodpeccel a hosszabbítás vége előtt döntötte el a meccset. A rendes játékidő lejárta előtt 97 másodperccel Mark Jackson elhintett egy triplát, amivel még az Indiana vezetett 85-82-re. A mai volt a Spurs 17. győzelme zsinórban az alapszakasz hazai meccsein.

Elhozta a pontokat a Denverből a New York Knicks, lezárva ezzel a három meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatát. Latrell Sprewell sokat tett a Nuggetsért, kitűnő második félidőt produkált, hiszen 26 pontjából 24-et a játéknak ebben a szakaszában ért el. A keleti főcsoport bajnokának sikeréhez Allan Houston 23, Charlie Ward 13 ponttal és 6 lepattanóval járult hozzá.

Milwaukee-ben Glenn Robinson és Sam Cassell alapozta meg a hazaiak győzelmét a Los Angeles Clippers felett. Előbbi játékos mérlege 24 pont mellett 10 lepattanó, utóbbié 20 pont és 9 gólpassz. Pontjai ellenére Robinson statisztikája nem volt túl fényes, 19 mezőnybeli kísérletéből mindössze 8 ment be, ráadásul csapatának sem ment sokkal jobban, a Milwaukee éppen 50 százalékos hatékonysággal termelt (78 kísérletből 39 volt sikeres).

Grant Hill (Pistons) és Dell Curry (Raptors)
a labda nyomában

Az Atlanta Hawks pontot tett négy mérkőzés óta tartó nyeretlenségére, igaz, az áldozat a szintén nem túl acélos Charlotte Hornets gárdája volt. Az újonc Jason Terry karrierjének legjobb meccsét játszotta, 22 pontot dobott, rajta kívül Dikembe Mutombo 19 pontja és 17 lepattanója segített a legtöbbet az Atlantán. A Hawks mellett szólt az is, hogy az együttesnek sikerült túltennie magát Isaiah Rider hiányán.

Dallasban a Mavericks lemosta a Houston Rocketset, a 114-95-ös végeredmény nem tükrözi híven a két csapat közti különbséget. A hazaiak legjobb embere Michael Finley volt, a támadó erejéből 28 pont mellett 13 lepattanóra és 7 gólpasszra is futotta.

Washingtonban Allen Iverson 39 pontot szerzett, rajta kívül Billy Owens nyújtotta a legjobb teljesítményt, 18 ponttal járult hozzá a Philadelphia 76ers könnyed győzelméhez.

Sacramentoban is Chris Webber vitte hátán a csapatát, dobott 19 pontot, hozzájárulva a Vancouver Grizzlies feletti négypontos diadalhoz.

Dávid Kornél kezdőként lépett pályára a Golden State Warriors ellen, de nem sokat segített csapatán: a Chicago Bulls húszpontos vereséget szenvedett a tavalyi szezon legrosszabb együttesétől. Dávid 22 perc alatt 2 pontot dobott (1/6 mezőnyből), öt lepattanót szedett, adott egy gólpasszt, de három faltja és két eladott labdája is volt.

Toronto Raptors - Detroit Pistons 89-85
Air Canada Centre, 14 273 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Davis 24, A. Davis 15, Bogues 6, illetve Stackhouse, Je. Williams 26-26, Je. Williams 10, G. Hill 10

Washington Wizards - Philadelphia 76ers 73-95
MCI Center, 14 524 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Hamilton 17, M. Smith, White 11-11, R. Strickland 4, illetve Iverson 39, Lynch, Ratliff 9-9, Snow 9

Atlanta Hawks - Charlotte Hornets 103-98
Philips Arena, 11 426 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry 22, Mutombo 17, McLeod, Terry 5, illetve Mason, E. Jones 20, Mason 16, Wesley 6

Miami Heat - Portland TrailBlazers 96-101
Miami Arena, 15 200 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 23, Mourning 9, T. Hardaway 10, illetve Ra. Wallace 22, Pippen 13, Pippen, Stoudamire 5-5

Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers 101-93
Bradley Center, 12 465 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 24, G. Robinson 10, Cassell 9, illetve D. Anderson 27, Skinner 17, Odom, Hudson 5-5

San Antonio Spurs - Indiana Pacers 90-87 – h.u.
Alamodome, 15 905 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan, D. Robinson 22, Duncan 15, Porter 5, illetve J. Rose 28, D. Davis 10, M. Jackson, R. Miller, Perkins 4-4

Dallas Mavericks - Houston Rockets 114-95
Reunion Arena, 14 371 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 28, Finley 13, Pack 10, illetve Drew 15, Barkley 11, Francis 6

Denver Nuggets - New York Knicks 95-102
Pepsi Center, 13 196 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 30, Mercer 7, Van Exel 7, illetve Sprewell 26, L. Johnson 7, Ward, Childs 6-6

Golden State Warriors - Chicago Bulls 99-79
The Arena in Oakland, 10 340 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Jamison 20, Marshall 18, Blaylock 7, illetve Brand 17, Brand, Perdue 9-9, Artest 6

Sacramento Kings - Vancouver Grizzlies 81-77
ARCO Arena, 14 169 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 19, Corbin 10, Jas. Williams, Webber 4-4, illetve Abdur-Rahim 24, Abdur-Rahim 18, Bibby 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.