A New York csak lesett, amikor az Indiana megmutatta, milyen is a támadó jellegű kosárlabda. Nem ehhez voltak eddig szokva, nem csoda hát, hogy a hat emberét tíz pont fölött tudó Pacers már az elején 18 ponttal vezetett és végül 102-88-ra nyert a Knicks ellen a keleti főcsoport-döntő első meccsén.

Fotó: Reuters

Croshere öröme egy negyedik
negyedbeli tripla után

"Nagyon fontos volt, hogy fel tudtunk pörögni" - mondta Croshere. "Szokásunk, hogy néha szinte elalszunk a pályán." A harmadéves Croshere tavaly Antonio Davis és Sam Perkins mögött nem sok lehetőséget kapott, a Pacers pedig a playoff hasonló szakaszában 4-2-re kikapott a Knickstől. Davist azonban eladták a Torontónak, Croshere pedig megerősödött az edzőtáborban, hogy végül Perkinsszel szemben megfordítsa a felállást. A Knicks ellen első csereként pályára lépett csatár tíz mezőnykísérletéből hét bement és volt közte négy tripla is (öt próbálkozásból), a negyedik negyednek ő volt a főhőse: 11 ponttal vette ki a részét az Indiana elrugaszkodásából.

Millerék a Knicks fölé emelkedtek

A New York-iak most pihennének egy kicsit, hiszen az, hogy vasárnap harcolták csak ki a továbbjutást a Miami Heat ellen jól látszott rajtuk, amikor feljöttek négyre a félidőnél, majd kétszer kettőre a harmadik menetben és utána leeresztettek. "Nem hiszem, hogy ezzel kéne foglalkoznunk" - mondta Allan Houston, aki sérült bokával játszotta végig a találkozót, mégis dobott 18 pontot. "Ennek a meccsnek már úgyis vége." Latrell Sprewell 22, Patrick Ewing pedig 21 pontot szerzett a Knicksnek, amely 32 playoff-meccs óta először engedélyezett 100 pontot az ellenfelének: utoljára éppen a Pacerstől kaptak ennyit (pontosabban 118-at), 1998. május 10-én. "Eleget dobtunk ahhoz, hogy megverjük őket, de a védekezésünk ma nem működött" - mondta Ewing, betekintést engedve a New York-iak kosárlabda-filozófiájába.

Indiana Pacers - New York Knicks 102-88 (35-17, 17-31, 26-23, 24-17)
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
Pacers: D. Davis 14, J. Rose 17/3, Smits 16, R. Miller 19/3, M. Jackson 11/9, cserék: Croshere 22/12, Best, McKey, Perkins 3/3, Tabak, Bender.
Knicks: Sprewell 22/3, L. Johnson 3/3, Ewing 21, Houston 18/6, Ward 14/6, cserék: Camby 4, Ku. Thomas 2, Childs 4, Brunson.
legtöbb lepattanó: D. Davis 16, illetve Ewing, Camby 8-8
legtöbb gólpassz: M. Jackson 13, illetve Houston 4
mezőnydobás: 48,2 (40/83), illetve 43,8% (35/80)
büntető: 100% (12/12), illetve 70,6 (12/17)
labdaeladás (kapott pont): 9 (14), illetve 9 (9)
labdaszerzés: 4 (M. Jackson 2, D. Davis, Best), illetve 3 (Sprewell 2, Ward)
blokk: 9 (D. Davis, J. Rose, R. Miller 2-2, Smits, Croshere, McKey), illetve 3 (Ewing, Ward, Camby)
Az összesített állás: 1-0. A négy győzelemig tartó párharc következő mérkőzését csütörtökön rendezik Indianapolisban.

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Reggie Miller eltiltását letöltve 25 pontot szórva vezette a Philadelphia ellen győzelemre az Indianát, amely 4-2-vel jutott a Keleti konferencia döntőjébe. A másik ágon még nincs döntés, mivel NBA playoff-történeti fordítást vitt véghez a New York: 18 pontos hátrányból nyert 72-70-re, hogy hetedik meccsre kényszerítse a Miamit.