Nem sikerült a szolnoki kosarasok bemutatkozása

Nőikosárlabda-Ronchetti-kupa selejtező, első mérkőzés
Szolnoki MÁV-Coop SE - Hemofarm Vrsac (jugoszláv) 65-77 (14-19, 10-21, 22-16, 19-21)
Szolnok, 500 néző
vezette: Kreid (osztrák), Kovacsics (szlovén)
Szolnok: Németh 3/3, Csontos 9, SZŐKE 16/6, FARMER 15, PEROVIC 13. Csere: Hegedűs 3, Bujdosó, Owens 2, Berkó, Szabó 4. Edző: Palkovits Tamás
Vrsac: STANKOVIC 23/3, MARKOVIC 18/6, BJELICA 17/3, Momirov 3, Kovacevic 4. Csere: Jovanoska, Stokic 3/3, Tesic 5/3, Matic 4. Edző: Miroslav Popov
Az eredmény alakulása: 4. perc: 5-8, 8. perc: 10-15, 15. perc: 21-29, 18. perc: 22-35, 24. perc: 30-50, 28. perc: 40-54, 35. perc: 55-68, 38. perc: 59-74

Meglehetősen kevesen voltak kiváncsiak a szolnokiak nemzetközi bemutatkozására, mindössze félezer néző gyűlt össze a kezdésre. Az új-zélandi Gina Farmer szórta a cooposok első kupapontját, ám a várt jó folytatás elmaradt. A hazaiak mezőnyemberei ugyanis képtelenek voltak betalálni, rendre pontatlanul céloztak, csupán passzoltak, méghozzá Farmernak, őt pedig többször is semlegesítették a jugoszláv védők. A vendégek válogatott irányítója, Stankovic amellett, hogy rendre eredményes tudott lenni, pontos passzokat adott társainak, akik nem hagyták kihasználatlanul a helyzeteket. A vrsaci játékosok sokat mozogtak, keresték a helyzeteket és jó százalékkal értékesítették azokat.

Sajnos a második felvonásban sem változott a helyzet, ugyanis továbbra is ziccereket és büntetőket hibáztak a kék-sárgák. Csak egy adalék hozzá: az első húsz percben 29 százalékos teljesítménnyel rukkoltak ki a szolnokiak, míg az idegen környezetben kosarazó jugoszlávok 56 százalékos biztonsággal célozták vendéglátóik gyűrűjét. A térfélcserét követően könnyű ziccereket dobtak a jugók, komoly, 24 pontos hátrányba kerültek a házigazdák. A nagy veréstől félve aztán elkezdtek kosarazni, jól védekeztek, szedték a lepattanókat, az indításokat pedig értékesítették. Mire a jugoszlávok észbe kaptak, már csak 8 pont volt az előnyük, sőt lehetett volna kevesebb is, ám egy támadóhibát követően a játékvezetők ziccerben elvették a mieinktől labdát. Erre föl a harmadik rész utolsó fél percében a vendégek dobtak két duplát.

A zárónegyedben ugyan mindent megpróbált a Szolnok, küldöttek, hajtottak a lányok, de az első húsz percben elszenvedett nagy hátrányt csupán négy ponttal tudták csökkenteni. A visszavágót jövő szerdán játsszák a jugoszláv bajnok otthonában, a látottak alapján ott csupán a tisztes helytállásban bízhatnak a cooposok.

Palkovits Tamás: - Az első félidőben is voltak helyzeteink, ám rossz százalékkal értékesítettük azokat. A folytatásban olyan Szolnokot láttunk a pályán, amilyet mindig szeretnénk.

Miroslav Popov: - Huszonöt percig nagyon jól játszottunk, ám utána gödörbe kerültünk, de szerencsére Stankovic és Markovic vezérletével kilábaltunk belőle.