A férfikosárlabda-bajnokságban az Albacomp idegenben nyert a Debrecen ellen, a Dombóvár pedig első felsőházi sikerét érte el a Falco legyőzésével. A Kaposvár hazai pályán könnyedén verte a Körmendet.

Férfikosárlabda-NB I, középszakasz, felsőház:
Debreceni Vadkakasok - Albacomp 73-90 (22-21, 24-15, 11-23, 16-31)
Debrecen, 900 néző
vezette: Kékesi, Király.
Debrecen: Ádám 9/6, Ridl 22/6, Gémes 5/3, Halm 7, Rucker 18. Csere: Csaplár-Nagy A. 12, Lakatos, Simon. Edző: Sterbenz Tamás.
Albacomp: Boros 2, Shannon 3/3, Williams 36/15, Báder 15, Góbi 27/9. Csere: Bencze, Csirke 5/3, Mihalics 2, Trunics. Edző: Sterbenz László.
kipontozódott: Góbi (39.).
Az eredmény alakulása: 3. perc: 10-7; 6. perc: 15-19; 14. perc: 28-23; 18. perc: 44-30; 22. perc: 52-39; 28. perc: 52-56; 34. perc: 57-61; 37. perc: 63-81.

A találkozó első negyedében kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, a két csapat felváltva vezetett. A második felvonás a hazaiaknak sikerült jobban, ekkor a legnagyobb különbség tizennégy pont volt Halmék javára. A harmadik negyed is úgy indult, hogy a Vadkakasok gárdája képes lesz meglepetést okozni, ám tizenhárom pontos előnyüket hat perc alatt eltékozolták, sőt négypontnyi hátrány szedtek össze. Innentől kezdve már csak egy csapat volt a pályán, a vendégek kedvükre dobálták a kosarakat, a hazaiak viszont hosszú percekig képtelenek voltak a gyűrűbe találni.

A végére a debreceniek teljesen összeomlottak, játékuk szétesett, így megváltás volt számukra a meccs végét jelző dudaszó. Az összecsapásnak egyébként külön érdekességet adott, hogy a két kispadon egy testvérpár foglalt helyet, ezúttal az idősebbik Sterbenz, László örülhetett a győzelemnek.

Sterbenz Tamás: "Az első félidőben azt játszotta a csapat, amit kértem. Ádám Béla csak az első játékrészben tudta pótolni a sérült McDaniel-t, ez döntött és nem más."

Sterbenz László: "A második félidőben a szezon legjobb védekezését produkáltuk, és sikerült kihasználnunk McDaniel hiányát."

Dombóvári VMSE - Falco KC 100-85 (29-16, 18-14, 22-21, 31-34)
Dombóvár, 700 néző
vezette: Szabó Gy., Nagy L.
Dombóvár: PUSKÁS (12/6), LEE (43/9), JOVANOVICS (13/3), Panta (5), Riley (5/3). Csere: Vavra (6), BÓDI (13/3), Balogh L. (3). Edző: Déri Csaba.
Falco: KÁLMÁN (25/9), Pankár (6/6), ALEXE (22/3), TARLE (19), Borszéki (5/3). Csere: Gráczer (3/3), Sallay (-), Horváth (-), Henrik (-), Dénes (5/3). Edző: Zsoldos András.
kipontozódott: Panta a 30., Jovanovics a 33., Pankár a 37., Gráczer a 37.
percben.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-5, 15. p.: 40-25, 25. p.: 52-36, 35. p.:82-62.

A vendég együttes a sérült Wiley nélkül is esélyesebbnek tűnt a hazaiaknál, de Patrick Lee az első negyedben igen ponterősen kosarazott, s tizenhat pontjával oroszlánrészt vállalt benne, hogy a dombóváriak tíz perc után megnyugtató előnyre tettek szert. A második tíz percben is inkább a hazaiak irányították a játékot. A dombóváriaknak sikerült semlegesíteniük Kálmánt, így a vasiak minden felzárkózási kísérletét blokkolták a hazaiak, akik a szünetig jelentős előnyt szereztek.

A fordulást követően felváltva estek a kosarak, a szombathelyiek továbbra sem tettek le a felzárkózásról, ám a nagy lelkesedéssel, de sok hibával játszó vasutas gárda nem engedte közelebb ellenfelét. Az utolsó negyedben már egyik csapat sem fordított túl nagy figyelmet a védekezésre, s miután ekkor már eldőlt a találkozó (35. perc: 82-62), Lee és a csereként pályára lépő Bódi kosaraival őrizte előnyét a Dombóvár. A hazaiak első felsőházi sikerüket aratták a középszakaszban.

Déri Csaba: "Egyrészt elégedett vagyok a csapat játékával, másrészt viszont nem értem. Nem értem, miért engedték a Falco tisztátalan védekezését."

Zsoldos András: "Lee klasszis teljesítményt nyújtott, s ez magával ragadta a hazai csapatot. Mi fegyelmezetlenül játszottunk, felzárkózási kísérleteinket a volt dombóvári játékos, Nagy László játékvezető akadályozta meg."