<a href="990221nba16.html">Ez az oldal gyakran frissül!</a>

Beteg Bikák, beteg Payton

A Chicago története legrosszabbját hozta a New York ellen. Dávid Kornél 15 perc alatt 5 pontot és 3 lepattanót szerzett. A forduló slágerét, a Sonics-Lakers tusát Gary Payton influenzája még érdekesebbé teszi.

Indiana Pacers - New Jersey Nets 80-79

San Antonio Spurs - Detroit Pistons 85-64 (27-14, 19-16, 24-22, 15-12)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Duncan 17, Duncan 14, Johnson 5, illetve Hill 16, Dele, Williams 9-9, Hill 4.
Mezőnykosár: 48%, illetve 26%.
Büntető: 75%, illetve 68%.
Hárompontos: 4/10, illetve 1/6.

Mintha egy NB I/B-s magyar együttes állt volna ki a San Antonio ellen, úgy játszott a vérszegény Detroit, az idei szezon eddigi negatív rekordját állítva fel a mezőnykosarak százalékos értékében.

Az egyébként is gyenge, NBA-rangadóhoz méltatlan mérkőzésen Tim Duncan volt az egyeduralkodó, 17 pontja és 14 lepattanója mellé még hozzáírhattak a statisztikusok három-három labdablokkolást és -ellopást.

New York Knicks - Chicago Bulls 79-63 (23-16, 19-19, 17-17, 20-11)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Houston 26, Camby, Ewing 6-6, Ward 6, illetve Barry 19, Kukoc 9, Simpkins 4.
Mezőnykosár: 49%, illetve 34%.
Büntető: 71%, illetve 82%.
Hárompontos: 5/10, illetve 6/14.

A nagy rivalizálás már csak emlék. A vasárnapi New York Knicks - Chicago Bulls mérkőzés egy kisebb halom rekordot megdöntött, de még Spike Lee is unalmasnak nevezte.

Több, mint egy évtizede nem szerepelt ilyen katasztrofálisan a Bulls, és még sosem fordult elő, hogy a New York ennyire megvert volna valakit - abból a szempontból, hogy az ellenfél hány pontot szerez.

Spike Lee, az egyik legnagyobb Knicks-drukker, akinek bérlete van az első sorba, és aki nem mellesleg Michael Jordannel készített reklámfilmeket, egy félidei riportban közölte: ez a meccs unalmas.

A Chicago Bulls rekordot állított fel a "valaha szerzett legekevesebb pont" kategóriában, nem fordult még elő a franchise történetében, hogy 63 ponttal fejezzen be a csapat egy mérkőzést. Egy hasonló rekordot már az idei első Knicks-Bullson (73-68, Chicagóban) is megdöntöttek: akkor Kukocék 23 pontot gyűjtöttek a második félidőben. A Bulls egyetlen olyan meccse, amit nemzeti televízió (az NBC) közvetít, nagyon silányra sikerült. A legrosszabb kezdetet jelenti ez az 1 győzelem, 8 vereség 1978 óta (akkor 1-10-zel indultak), és 1986 februárjában fordult elő utoljára, hogy a Chicago hétszer egymás után kikapott. 1994. december 19-én dobtak 64 pontot, akkor állítva fel negatív rekordot, amikor MJ baseballozott. Most még ezt is megdöntötték.

Tim Floyd edző szomorú lehet: "Egyszerűen nem dobunk kosarat" - mondta a meccs után. - "Jobban kell dobnunk és jobb lehetőségek kellenek." A Bulls szerzettpont-átlaga idén mérkőzésenként kereken 74.

Dávid Kornél 15 perc alatt 5 pontot dobott (2/5 mezőnyből, 1/1 büntetőből) és 3 lepattanót szerzett. Ő volt az, aki a negyedik negyedben megszakította a Bulls nyolc és fél perce tartó góliszonyát egy "baba-labda" kosárral.

A New York is döntött rekordot: az eddigi legkevesebb pontot egy mérkőzésen az Indiana dobta ellene, 1985. december 10-én, amikor a Knicks 82-64-re nyert, még sosem fordult elő, hogy kétszer egymás után 70 pont alatt tartsák a Bullst, sőt, összesen a szezon előttig ötször engedtek 70 pontnál kevesebbet ellenfeleiknek. Most hat meccs alatt négyszer történt ez meg.

Washington Wizards - Boston Celtics 86-75 (17-19, 28-16, 23-19, 21-18)
A legjobbak (pont, lepattanó, asziszt): Richmond 25, Strickland 9, Strickland 9, illetve Pierce 24, Pierce 12, Anderson 3.
Mezőnykosár: 40%, illetve 33%.
Büntető: 73%, illetve 60%.
Hárompontos: 0/9, illetve 4/18.

Toronto Raptors - Vancouver Grizzlies 102-87 (25-20, 28-23, 16-20, 33-24)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Carter 27, Willis 15, Oakley 6, illetve Abdur-rahim 23, Abdur-rahim 6, Reeves 5.
Mezőnykosár: 42%, illetve 46%.
Büntető: 74%, illetve 77%.
Hárompontos: 6/14, illetve 4/11.

Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 102-90 (29-25, 28-21, 25-19, 20-25)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Smith 30, Garnett 19, Marbury 15, illetve Webber 20, Funderburke 12, Williams 8.
Mezőnykosár: 39%, illetve 36%.
Büntető: 72%, illetve 56%.
Hárompontos: 1/10, illetve 4/22.

Orlando Magic - Houston Rockets 109-83 (26-17, 20-26, 26-10, 37-30)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Anderson, Armstrong 19-19, Grant 7, Hardaway 11, illetve Olajuwon 21, Olajuwon 10, Pippen 5.
Mezőnykosár: 54%, illetve 51%.
Büntető: 67%, illetve 70%.
Hárompontos: 3/10, illetve 4/13.

Seattle SuperSonics - Los Angeles Lakers 92-89 (25-20, 21-17, 25-27, 21-25)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Payton 26, Polynice 17, Schrempf 8, illetve O'Neal 27, Bryant 13, Harper 5.
Mezőnykosár: 43%, illetve 40%.
Büntető: 64%, illetve 69%.
Hárompontos: 2/17, illetve 3/15.

Indiana Pacers - New Jersey Nets 80-79 (19-20, 22-21, 23-18, 16-20)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Mullin 21, A. Davis 11, Jackson 9, illetve Van Horn 25, Williams 13, Murdock 5.