Mark Jackson New York-i visszatérése alkalmából csupán 13 percnyi lehetőséget kapott, a Knicks szezonbéli első hosszabbításos vereségét szenvedte el - a Phoenixtől. Dikembe Mutombo viszont remekelt első philedelphiai fellépésén: a 43 pontig jutó Allen Iversonnal karöltve könnyed győzelemre vitték a Sixerst a Dávid Kornél nélkül kiálló Detroit ellen. A Toronto háromszori ráadás után kapott ki a Sacramentótól.

Fotó: Reuters

Jacksont nagy örömmel látták
viszont a Knicks hívei, így
Spike Lee rendező is

Auburn Hills-ben Allen Iverson (43) már megint szétdobta magát, az új szerzemény Dikembe (17, 13, 5 blokk) Mutombo pedig máris bizonyított, mintha nem néhány órája, hanem legalábbis egy-két éve Philadephiában kosarazgatna - persze, hogy - végig vezetve - nyert a ligaelső. Sorozatban hatodszor. A Sixers másik "gólyája", Roshown McLeod nem játszott, sérült. A Pistons újai közül is csak egy, Corliss Williamson mutathatta meg magát (14 perc: hat pont), Dávid Kornél nem. "Szükségem lenne egy kis pihenésre..., amúgy örülök, hogy ilyen srácokkal szerepelhetek egy csapatban. Nagyon akarnak győzni, s az edző is kiváló" - így Mutombo tiszteletköre, utalással arra, hogy repült egy jót Atlantából Philadelphiába, részt vett egy kivizsgáláson, repült még egy jót Detroitba, s aztán már játszott is, 36 percet. Majd leült egy székre, s jegelte a lábát. "Fantasztikus volt. Úgy pattanózott és védekezett, mint szokott, a körülmények ellenére" - áradozott Larry Brown mester.

Austin Croshere 1,9 mp-cel a vége előtt értékesített büntetőivel nyert az Indiana Clevelandben, zsinórban harmadik sikerét aratva. "Addig soha nem fejezek be edzést, míg egymás után tíz büntetőt be nem vágok. Szóval, mondtam magamnak: nézd, reggel simán beszórtál tízet, most csak kettőt kell... Pusztán önbizalom kérdése" - mondta az ilyen helyzetbe elmondása szerint először kerülő Croshere. Reggie Miller 25 pontjából 12-t a hajrában szerzett, neki sem remegett meg a keze. Jim Jackson legjobb clevelandi mérkőzését tudta le 23 ponttal, de nem tudta megakadályozni, hogy a Cavs ne süllyedjen még lejjebb (13 összecsapáson 12 zakó).

Houstonban Maurice Taylor egyéni karriercsúcsot érő 34 ponttal segítette győzelemre csapatát az Orlando ellen. Taylor egy percet sem hiányzott a parkettről, s már az első féidőben 19-nél járt. Mellette Cuttino Mobley (23), Hakeem Olajuwon (16, 11) és Steve Francis (17, 11, 8) is elemében volt, "odaát" Tracy McGrady 32-ig, Darrell Armstrong 23-ig jutott. A Rockets egyhuzamban négyet, s kilencből nyolcat nyert, a Magic kilenc diadal után kétszer kapitulált.

Milwaukee-ban Sam Cassell 18 pontjából hatot a hajrábeli döntő rohanásban szerzett, amellyel a chicagói Ron Artesttel közösen bemutatott csütörtöki "előadásért" egy meccsre eltiltott Glenn Robinson nélkül felálló Bucks kiterítette a Grizzliket. "Rengeteg könnyű dobást elhibáztam, tisztára begolyóztam. Tudtam, hogy össze kell magam szednem a negyedik negyedre" - így Cassell. Ray Allen 29 pontjából hatot triplából szerzett, nem kevesebb mint 11-szer kísérletezett hárompontossal. A Vancouver legjobbja Mike Bibby volt 28 ponttal, 11/15-ös mezőnymutatóval, Shareef Abdur-Rahim 22-t hintett hiába. A Milwaukee hatból öt sikerrel büszkélkedhet, a Grizzlies másodszor bukott el az ötös franchise-rekordot követően.

Minneapolisban Terrell Brandon 33 perc alatt pályafutása második tripla-dupláját érte el (27, 10, 16, utóbbi karriercsúcs), csapata, a T-Wolves pedig végre-valahára megtörte ötmeccses nyeretlenségi szériáját a Golden State egy híján negyvenpontos agyonverésével. Kevin Garnett ezúttal "csak" 23 pontot dobott, nagyon nem kellett erőlködnie - a Warriors zsinórban hetedszer maradt alul.

San Antonióban Sean Elliott nyolc pontot dobott a döntő, 19-2-es Spurs-zúzás idején, ami az első és a második negyedben el is söpörte az idegenben egymás után negyedszer is elvérző bostoniakat. Az Ikertornyok szerény dupla-duplával zártak (Tim Duncan 18, 10; David Robinson 14, 10), a Bucks és a Lakers elleni szellős védekezés után most kemény és zárt volt a San Antonio-hátsó - a Celtics csak 37 %-kal dob(hat)ott.

Payton itt Malone-t és Stocktont
is átdobja, de a végén a Jazz
veteránjai örülhettek

Torontóban túlóráztak egy csöppet a csapatok, csak a harmadik ráadásban született - végül a vendég Sacramento számára kedvező - döntés. Peja Stojakovic 39-38-ra verte "egyéniben" Vince Cartert, karriercsúcs, tízből hat triplát besuvasztott (14/29 mezőnyből), az utolsó pontokat is ő jegyezte. Vlade Divac 25-öt szorgoskodott össze, Pollard 19 pontja mellé egyéni legtöbb-17 pattanót is lekapkodott a Kingsnek. Ami a Raptorst illeti, azért Carter is elért valamit: szusszanásnyi szünet nélkül 63 percet töltött a pályán! Szezonrekord, eddig a chicagói Ron Mercer volt az első 58-cal.

Los Angelesben Brian Shaw egyéni szezoncsúcsot jelentő 22 ponttal (mezőnyből 10/15) pótolta a sérült Kobe Bryantet, Shaquille O'Neal meg hozta a szokásosat, sőt többet (30, 8, 8, utóbbi egyéni szezonrekord-beálítás), nyert a Lakers a Hawks ellen. A Lakers óriása Magic Johnsonra emlékeztető (balra nézek, jobbra passzolok, vagy fordítva, vagy le-föl, stb.) átadásokkal lepte meg csapattársait, Mutombóval nem kellett harcolnia, kedvére tevékenykedhetett. A Hawks két legjobbja Chris Crawford (27, 10/14) és Jason Terry (25) volt, az új "nagyok" - Theo Ratliff és Toni Kukoc - jövő szerdáig biztos nem debütálnak.

A 111. játéknap statisztikái

Pistons - 76ers 78-99 (27-36, 12-25, 20-15, 19-23)
Auburn Hills, 22 076 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 22, B. Wallace 17, Stackhouse, Barros 4-4, illetve Iverson 43, Mutombo 13, Snow 6

Raptors - Kings 118-119 (29-31, 17-19, 33-25, 18-22, 8-8, 7-7, 6-7) - 3x hu.
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 38, A. Davis, Oakley 12-12, A. Williams 13, illetve Stojakovic 39, Pollard 17, Ja. Williams 6

Cavaliers - Pacers 90-92 (18-19, 23-21, 23-22, 26-30)
Cleveland, 19 360 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Jackson 23, Watherspoon 9, A. Miller 11, illetve R. Miller 25, Tabak 12, Harrington, J. Rose 6-6

Knicks - Suns 84-88 (19-24, 19-18, 26-21, 16-17, 4-8) - hu.
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 26, Camby 23, Ward 6, illetve Marion 19, Marion 11, Kidd, C. Robinson 7-7

Timberwolves - Warriors 122-83 (30-22, 34-22, 35-13, 23-26)
Minneapolis, 19 006 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brandon 27, Brandon 10, Brandon 16, illetve Hughes 18, Blount 9, Sura 7

Rockets - Magic 101-95 (26-28, 31-26, 27-26, 17-15)
Houston, 13 546 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): M. Taylor 34, Olajuwon 12, Francis 8, illetve McGrady 32, McGrady 8, McGrady, D. Armstrong 6-6

Bucks - Grizzlies 93-81 (27-25, 27-22, 19-22, 20-12)
Milwaukee, 17 682 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Allen 29, S. Williams 11, Allen, Cassell 7-7, illetve Bibby 28, Abdur-Rahim 13, Bibby 7

Spurs - Celtics 100-82 (30-19, 27-21, 28-22, 15-20)
San Antonio, 24 996 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Anderson 20, Duncan, D. Robinson 10-10, Duncan 6, illetve P. Pierce 24, Potapenko 11, A. Walker 9

SuperSonics - Jazz 84-96 (16-22, 32-22, 19-23, 17-29)
Seattle, 17 072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 19, Ewing 9, Payton 8, illetve Malone 33, Malone 10, Stockton 6

Lakers - Hawks 113-106 (34-27, 33-23, 17-24, 29-32)
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 30, S. O'Neal, Horry 8-8, S. O'Neal, Fox, 8-8, illetve Crawford 27, Crawford 6, Knight 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.