Igazi úriember a kétszeres olimpiai bajnok sífutó

Chris Andre Jespersen norvég sífutó
Chris Andre Jespersen of Norway competes in shorts during Men's 15km Classic Cross Country event in Laura Cross-country Ski & Biathlon Center at the Sochi 2014 Olympic Games, Krasnaya Polyana, Russia, 14 February 2014. Photo: Kay Nietfeld/dpa
A 15+15 kilométeres számban vasárnap győztes svájci Dario Cologna nyerte meg a férfi sífutók 15 kilométeres klasszikus stílusú számát a szocsi téli olimpia pénteki versenynapján. A magyar induló, Szabó Milán a 78. helyet szerezte meg.

Cologna, aki a mostani szezon elejét novemberi bokaszalagműtétje miatt kihagyta, a távot megfontoltan kezdte, majd fokozatosan lett egyre gyorsabb, s összességében nagyon simán, a második svéd Johan Olssont közel fél perccel megelőzve diadalmaskodott. A harmadik helyen a négy éve többek között Olssonnal együtt váltóban ötkarikás bajnok Daniel Richardsson végzett.

Cologna ezzel tulajdonképpen megvédte címét, merthogy Vancouverben a 15 kilométeres egyéni indításos versenyt szabadstílusban rendezték. 15 kilométeren még egyetlen sífutónak sem jött össze, hogy klasszikus és szabadstílusban is világversenyt nyerjen.

Cologna megmutatta, milyen nagy sportember, amikor a célban bevárta az utolsó beérkezőt, a nála 28 perccel gyengébb időt futó perui Roberto Carcelent, aki hazája zászlaját lengetve, a közönség ujjongása közepette ért be.

A 33 esztendős Olsson pályafutása harmadik egyéni olimpiai érmét szerezte most meg, miután négy éve 15+15 kilométeren és az 50 kilométeres klasszikus stílusú számban is harmadik volt.

A sprintben 73. Szabó Milán 8:31.6 perccel maradt el Cologna idejétől, s lett 78. a 91 fős mezőnyben. A versenyt 14 fokban rendezték, több versenyző is rövid ujjú pólóban versenyzett, a norvég Jespersen pedig alulra is rövidet vett.

Forrás: AFP/Kay Nietfeld