Társoldalunk:

Ennyivel győzte le Shane Tusup Dárdai Pált

2017.01.13. 21:21

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) nyilvánosságra hozta az M4 Sport - Az év Sportolója Gála 2016 szavazásának számszerű eredményeit. A legszorosabb verseny a fogyatékos női kategóriában volt, de kis különbség döntött az első és a második helyezettről az épeknél a csapatok és a férfi labdarúgók esetében is.

 

Az MSÚSZ közlése szerint 370 újságíró voksai alapján - ennyien még sohasem szavaztak - alakultak ki a sorrendek. A tízes listákból erősorrendben három nevet kellett megjelölni, az első helyért három, a másodikért kettő, a harmadikért pedig egy pont járt.

A győzteseket a Nemzeti Színházban rendezett csütörtök esti gálán hirdették ki, a sorrendeket pedig péntek este hozták nyilvánosságra a szövetség honlapján.

A végső sorrendek

Az Év férfi sportolója:
1. Szilágyi Áron (kardvívó) 934
2. Imre Géza (párbajtőrvívó) 410
3. Cseh László (úszó) 254
4. Liu-Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 201
5. Gera Zoltán (labdarúgó) 130
6. Michelisz Norbert (autóversenyző) 77
7. Hanga Ádám (kosárlabdázó) 74
8. Kenderesi Tamás (úszó) 70
9. Baji Balázs (atléta) 50
10. Lőrincz Viktor 20

Az Év női sportolója:
1. Hosszú Katinka (úszó) 975
2. Kozák Danuta (kajakozó) 669
3. Szász Emese (párbajtőrvívó) 331
4. Márton Anita (atléta) 54
5. Miklós Edit (alpesz síelő) 52
6. Kapás Boglárka (úszó) 45
7. Babos Tímea (teniszező) 42
8. Szabó Gabriella (kajakos) 36
9. Csay Renáta (maratoni kajakos) 10
10. Fegyverneky Zsófia (kosárlabdázó) 6

Az Év edzője:
1. Shane Tusup (Hosszú Katinka) 623
2. Dárdai Pál (Hertha BSC) 430
3. Kulcsár Győző (Szász Emese) 373
4. Bernd Storck (férfi labdarúgó-válogatott) 300
5. Somogyi Béla (Kozák Danuta) 193
6. Decsi András (Szilágyi Áron) 146
7. Bíró Attila (női vízilabda-válogatott) 54
8. Csang Csing (Liu Shaolin Sándor) 38
9. Eperjesi László (Márton Anita) 34
10. Plagányi Zsolt (Cseh László) 29

Az Év csapata:
1. Férfi labdarúgó-válogatott 593
2. Női kajaknégyes (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Kriasztina) 534
3. Női kajakkettes (Szabó Gabriella, Kozák Danuta) 272
4. Férfi párbajtőr-válogatott 199
5. Női vízilabda-válogatott 147
6. Férfi kosárlabda-válogatott 146
7. Női röplabda-válogatott 117
8. Veszprém, férfi kézilabda 96
9. Győr, női kézilabda 77
10. Dunaújváros, női kézilabda 39

Az Év férfi labdarúgója:
1. Király Gábor 549
2. Gera Zoltán 534
3. Nagy Ádám 319
4. Nikolics Nemanja 274
5. Dzsudzsák Balázs 135
6. Szalai Ádám 123
7. Gulácsi Péter 83
8. Kleinheisler László 82
9. Kádár Tamás 70
10. Huszti Szabolcs 51

 Az Év fogyatékos férfi sportolója:
1. Tóth Tamás (úszó) 691 pont
2. Sors Tamás (úszó) 421
3. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 286
4. Csonka András (asztaliteniszező) 232
5. Vereczkei Zsolt (úszó) 182
6. Suba Róbert (kajakos) 102
7. Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező ) 89
8. Velkey-Guth Ádám (szervátültetett, atléta) 80
9. Al-Yassim Mustafa (speciális, gyorskorcsolyázó) 72
10. Hocza Róbert (speciális, gyorskorcsolyázó) 65

Az Év fogyatékos női sportolója:
1. Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó) 446
2. Pap Bianka (úszó) 443
3. Biacsi Ilona (atléta) 423
4. Jakab Ivett (szervátültetett teniszező) 193
5. Fekete Zsuzsanna (hallássérült, asztaliteniszező)169
6. Konkoly Zsófia (úszó) 150
7. Dani Dorka (speciális, műkorcsolyázó)141
8. Adami Zsanett (úszó) 101
9. Hajmási Éva (kerekesszékes vívó) 78
10. Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó) 76

Az Év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:
1. Beliczay Sándor (Osváth Richárd, Hajmási Éva, kerekesszékes vívás) 400
2. Horváth Péter (Tóth Tamás) 379
3. Aranyosi Péter (Csonka András) 318
4. Petrov Anatolij (Sors Tamás) 278
5. Dombóvári Szilvia (Hocza Róbert, Al-Yassin Mustafa) 195
6. Szabó Álmos (Pap Bianka, Illés Fanni, Kézdi Réka) 153
7. Csamangó Attila (Suba Róbert, Varga Katalin,Váczi Anita) 147
8. Kátainé Váradi Gyöngyi (Fekete Zsuzsanna) 146
9. Horváth Gábor (Jakab Ivett, Hegyesi László ) 116
10. Milos Imre (Tóth Attila, Kóka Zoltán) 88

Az Év fogyatékos csapata:
1. Női kerekesszékes vívóválogatott (Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla) 822
2. Férfi asztalitenisz-válogatott (Csonka András, Zborai Gyula) 348
3. Férfi szervátültetett 4×100-as atlétaváltó (Jánka Sándor, Gelencsér Róbert, Velkey-Guth Ádám, Zilaj Csaba) 334
4. Férfi szervátültetett asztalitenisz-páros (Kóka Zoltán, Tóth Attila) 247
5. Tenisz vegyes páros (szervátültetett, Jakab Ivett, Hegyesi László)142
6. Férfi speciális labdarúgó-válogatott 95
7. Női bowlingpáros (szervátültetett, Hasznos Szabina, Kövér Hajnalka) 79
8. Férfi szervátültetett tollaslabda-páros (Luib István, Petkes József) 60
9. Férfi szervátültetett minimaratoni atlétaváltó (Gelencsér Róbert, Venyercsán László, Zilaj Csaba) 56
10. Tollaslabda vegyes páros (szervátültetett, Hanyu Zsuzsanna, Petkes József) 37

(Forrás: MSÚSZ)