15:002024. június 15.
Svájc

Szoboszlaiék izgalmas meccsen nyertek a német bajnokságban

RB Leipzig - FC Augsburg Sports Bundesliga happy Cheers soccer Horizontal
15 April 2023, Saxony, Leipzig: Soccer: Bundesliga, Matchday 28, RB Leipzig - FC Augsburg at Red Bull Arena. Leipzig's players celebrate after Timo Werner's goal to make it 3:1. Photo: Jan Woitas/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by JAN WOITAS / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 28. fordulójának szombati meccsén az RB Leipzig hazai pályán fogadta az Augsburg csapatát. Az első félidőben Werner és Kampl góljaival a lipcsei csapat szerzett vezetést, a vendégek Maier révén szépíteni tudtak. A második félidőben Vargas góljával szorosabbá tette a meccset az Augsburg, de egyenlítenie már nem sikerült.

A magyar válogatott Szoboszlai Dominik a mérkőzés harmadik percében éles szögből lőtte kapura a labdát, a vendégek kapusa azonban bravúrosan hárított, majd két perccel később az Augsburg szerezte meg a vezetést. A 10. percben egyenlítettek a hazaiak, akik a szünetig még kétszer betaláltak, így a félidőre már 3-1-es lipcsei vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második felvonásban szépített az Augsburg, ezzel alakult ki a végeredmény

Werner hős volt Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Jan Woitas

Szoboszlai mellett az ugyancsak magyar válogatott Willi Orbán is végigjátszotta a mérkőzést.

A címvédő Bayern München a keddi BL-negyeddöntős manchesteri vereségét követően már másodszor nem nyert ezen a héten: Thomas Tuchel játékosai - akiknek a felkészülését másodedzőként Lőw Zsolt is segíti - ezúttal 1-1-es döntetlent játszottak hazai pályán a Hoffenheimmel.