A Sacramento Kings az utolsó négy percben tizenhat pontot dobott és csupán hármat kapott, így magabiztosan győzte le a címvédő Los Angeles Lakerst az NBA legutóbbi játéknapján. A vendégeknél Shaquille O'Neal 28 pontot dobott, ezzel a liga történetének 28. játékosa, aki elérte a húszezres határt.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

1992. november 6-án szerezte első pontjait a Miami ellen, az Orlando színeiben, picit több mint tíz év és 727 NBA-meccs kellett ahhoz, hogy a Nagytesó becenévre (is) hallgató Lakers-center O'Neal elérje a húszezres határt, hetedik leggyorsabbként.

Wilt Chamberlainnek 499 mérkőzés szükségeltetett a rekordhoz, közte és Shaq között olyan nagyságok szerepelnek a listán, mint Michael Jordan (620), Oscar Robertson (671), Kareem Abdul-Jabbar (684), Elgin Baylor (711) és Jerry West (717). Közülük is csak Jordan (30,3) és Chamberlain (30,1) bír jobb pontátlaggal O'Nealnél (27,5).

Egyébiránt a párbajt hatalmas hajrájával nyerte a Kings azután, hogy a záró játékrész szerény 68-66-os Lakers-vezetésről indult. Ezt követően szinte tökéletesen támadott a trónkövetelő: 41 pontot vágott a bajnok gyűrűjébe, büntetőt nem hibázott, labdát el nem adott, mezőnyből 13/19-es remek mutatóval dobáltak játékosai. A Los Angeles kétemberes volt, s ha minden így marad, Kings-Lakers szuperparti lesz a rájátszás elején.

Nagy meccs volt a Dallas-San Antonio derbi is, hosszabítás után győzött utóbbi, persze az erős dupladuplát gyártó Duncan vezérletével, illetve hát a francia Parker döntő kosarával. Pedig a hazaiaknál Van Exel és Nowitzki is harminc fölé jutott, előbbi még egyéni szezoncsúcsig is. A sérült Finley-t nélkülöző Mavs utóbbi hat meccséből hármat elvesztett.

New NBA fan fórumhttp://forum.origo.hu/forum/forum?act=show&fid=29977KG az élre tört az [origo] MVP-listán/sport/amerika/20030319kgaz.html

A Pistons bizonyította, nem érdemtelenül vezet Keleten. Billups dobálta a kosarakat, Ben Wallace parádésan védekezett - simán verte a Detroit a Philadelphiát a csoportelsők Auburn Hills-i rangadóján. A Sixersnél megszakadt Iverson sorozata, 186 találkozó, 2000. március 2. után nem ért el legalább 10 pontot a Szupertörpe (mindössze 5-ig jutott 33 perc alatt, 2/11 mezőnyből).

A 76ers csapata amúgy ligalegjobb 15/17 győzelmi mutatóval (az All Star-gála óta) kezdte a derbit, de a Pistons sem rossz formában, hatból ötöt nyert mostanság. Hogy aztán hamar lerendezze a dolgot - Billups csak az első negyedben 16 pontot hajigált, a "2002-es Év védője" Wallace csak az első félidőben hétszer blokkolta az ellent, összesen kilenc alkalommal (meg leszedett 22 pattanót is), Iverson pironkodhatott jól.

Eredmények:
Sacramento Kings - Los Angeles Lakers 107-99 (25-17, 20-25, 21-26, 41-31)
Legjobb dobók:
Webber 26 (11 lepattanó), Stojakovic 23, Bibby 19, illetve Bryant 34 (13 lep.), Sh. O'Neal 28 (13 lep.), Fisher 14

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 110-112 (21-23, 32-26, 23-33, 26-20, 8-10) - hosszabbítás után
Ld.: Van Exel 35, Nowitzki 34 (12 lep.), Nash 18, illetve Duncan 25 (18 lep.), T. Parker, M. Rose 22-22, Ginobili 17

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 113-85 (29-18, 30-20, 27-18, 27-29)