A 16 közé jutott a Herz-FTC kézilabdacsapata a női Bajnokok Ligájában, mivel a múlt vasárnapi hétgólos siker után szombaton a német TV Giessen Lützellinden "csak" 29-24-re nyert.

Nőikézilabda-Bajnokok Ligája, a 16 közé jutásért, visszavágó:
TV Giessen Lützellinden (német) - Herz-FTC 29-24 (16-12)
Továbbjutott: az FTC, 56-54-es összesítéssel

A 10. percig hol egyik, hol másik csapat vezetett minimális különbséggel. A félidő derekán emberhátrányba került a Ferencváros, ezt a hazaiak kihasználták, s villámgyorsan elhúztak négy góllal (12-8). Fordulás után remekül kezdtek a vendégek, és sikerült a felzárkózás (17-16). A németek mindent megtettek, hogy ledolgozzák összetettbeli hátrányukat. Hosszú hajrát nyitottak, fokozatosan növelték előnyüket - 25-20-ra, majd az 57. percben 28-21-re vezettek, azaz továbbjutásra álltak. A végjátékban azonban a fáradó lützellindeni játékosok többet hibáztak, s a Ferencváros végül csupán öt góllal maradt alul.

A magyar együttes tulajdonképpen az első, népligeti találkozón mutatott hajrájának köszönheti továbbjutását. A négy, egyenként négycsapatos BL-csoport sorsolását kedden tartják Bécsben.