A hazai női bajnokságban is botladozó Szolnok, valamint a férfiak pontvadászatában masszív mélyrepülést folytató Debrecen kivételével minden magyar csapat sikerrel vette a nemzetközi kosárlabda-kupák aktuális fordulóját. A legnagyobb siker a férfibajnok Kaposvár együtteséhez fűződik: a somogyiak a lengyel sztárcsapat, a Mazowiecki Pruszkow otthonában harcolták ki a továbbjutást.

Nők
Ronchetti-kupa, előselejtező 2. forduló, visszavágók:
Soproni Postás-Tabán Trafik - BK Loko Trutnov (cseh) 81-54 (16-9, 18-15, 26-21, 21-9)
Sopron, 800 néző
vezette: Nakic (horvát), Poljansek (szlovén)
Postás: Englert (5/3), CSÁKÁNY (15), FODOR (12/3), Sljahova (6), SAUER (17). Cs: AMBRUS (14), RUSSAI (6), Fűrész (4), Takács (2), Lilik. Edző: Meszlényi Róbert.
Trutnov: UHROVÁ 8, Jirsová 6, Saková 8, Vapeniková , HARTIGOVÁ 17. Cs: Stejskalová 2, Dobrovicová 5, Nakielná 4/3, Jandová 2, Vasaková 2. Edző: Ivan Burkert.

Már a harmadik percben továbbjutásra állt a Postás az ötpontos trutnovi vereséget követően, amikor Englert triplájával 9-2-re elhúzott Meszlényi Róbert csapata. A jó kezdés után kapkodni kezdtek a soproniak, hamar elszórták a labdákat, és miközben vagy öt percen át nem dobtak kosarat, feljött a cseh gárda.

Fodor szép tempója aztán lendületet adott a Postásnak, így a hazaiaké volt az első játékrész vége. A második negyedet is jól, néhány gyors, pontos akcióval és jó védekezéssel kezdte a Postás, majd jött egy hullámvölgy, amelyet a palánk alatt Hartigová használt ki néhány ügyes, szemfüles találattal. Megint Fodor lendítette át a holtponton a Postást, amely végül úgy vezetett 10 ponttal szünetben, hogy 8 büntetőjéből csak 3-at értékesített.

Szünet után is jól indult a Postás, majd a védekezésbeli hibákat az a Saková használta ki, aki addig észrevétlen volt. Ezt követően Sauer, és Csákány megrázták magukat, de jól teljesített Fodor és Ambrus is, így tovább nőtt az előny.

A befejező periódust zónával kezdte a Trutnov, de nem nagyon tudott felállni a cseh védelem, mert a hazaiak indításos kosarakat szereztek, és Russai találataival 20 pont fölé tornázták a különbséget. A hajrában a csehek a triplákat "gyakorolták" kevés sikerrel, a Postás-lányok pedig kedvükre büntetőzhettek, de ezt ekkor már lényegesen jobb találati aránnyal tették, mint az első félidőben.

Egységesebb, szellemesebb csapatjátékának köszönhetően megérdemelten nyert a Postás és jutott tovább 143-121-es összesítéssel.

Meszlényi Róbert: "Kiegyenlített első félidőt követően.- melyben a Trutnov jól használta ki hibáinkat - a második félidőben már mind támadásban, mind védekezésben felülmúltuk ellenfelünket és megérdemelten jutottunk tovább."
Ivan Burkert: "Nagyon jól védekezett a Postás, mi rengeteg labdát eladtunk és rosszul dobtunk, nem is lehetett más a vége. Sok sikert kívánok a soproniaknak."

Hemofarm Vrsac (jugoszláv)-Szolnok 81-75 (23-21, 17-19, 22-22, 19-13)
Továbbjutott a Vrsac 158-140-es összesítéssel.
BSE-Meblotap Lublin (lengyel) 84-62 (23-7, 25-24, 21-20, 15-11)
Továbbjutott a BSE 145-123-as összesítéssel.

Férfiak
Korac-kupa, előselejtező, 2. forduló, visszavágók:
Mazowiecki Pruszkow (lengyel)-Kaposvár 98-93 (17-26, 29-22, 34-19, 18-26)
Továbbjutott a Kaposvár 189-179-es összesítéssel.
Mlekarna Novy Jicin (cseh)-Debreceni Vadkakasok 78-78 (15-20, 17-21, 20-17, 26-20)
Továbbjutott a Novy Jicin 173-159-es összesítéssel.