Szerdán a férfikosárlabda-Euroliga két, magyar érdekeltségű csapata csapott össze Vitoriában: Dávid Kornél egyesülete, a spanyol Tau Cerámica 92-76-ra biztosan verte a francia ASVEL Villeurbanne együttesét, melyet Gulyás Róbert erősít. Ezek után a Tau 4 győzelemmel és 3 vereséggel áll a C csoportban, az ASVEL mérlege 2/5.

A sors iróniája, hogy a két magyar kosaras teljesítménye fordított arányban állt csapata eredményességével. Gulyás a franciák legjobbjának bizonyult - 29 perc alatt 20 pontot, 7 lepattanót, 1-1 blokkot és labdaszerzést jegyzett, 13 kétpontos kísérletéből 7 jó volt, egyetlen triplapróbálkozása célba talált, miként mindhárom büntetője is. Dávid 16 percet töltött a parketten, 6 pontot szerzett, 1 lepattanó, 2-2 gólpassz és labdaszerzés, mezőnyből 3/6 volt a mérlege.

A mezőny kiemelkedő embere ezúttal is a litván Macijauskas volt, aki a Tau pontjainak csaknem felét szerezte, összesen negyvenet. Dobáspontossága káprázatos volt, büntetőből 14/14, triplából 6/6, kétpontosból 4/7.

Tau Cerámica - Adecco ASVEL 92-76 (23-21, 28-18, 24-8, 17-29)