Az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán nagy hajrával 13 ponttal legyőzte az olasz Napoli együttesét a nőikosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

eredmény, 3. forduló, A csoport:
MKB-Euroleasing Sopron - Napoli (olasz) 82-69 (19-24, 21-14, 17-21, 25-10)
legjobb dobók:
Milovanovic 19, Károlyi 19, Branzova 12, Gorbunova 11, illetve N'Diaye 16, Horasan 16, Holland-Corn 14

A múlt héten a török Fenerbahce legyőzésével mérlegüket 1/1-re javító soproniak a sérült Eördögh Edit és Horváth Zsuzsa nélkül léptek pályára. A magyar és az olasz bajnok találkozóján utóbbi kezdett jobban, 5-12-re, majd 8-16-ra elhúzott

Ebben a periódusban nem volt eredményes a soproniak védekezése, a támadásvezetés pedig esetlegesnek tűnt. A folytatásban aztán változott a helyzet, a kisszünetig a hazaiak öt pontra csökkentették a különbséget.

A második negyedben fokról fokra jött fel a Sopron, 36-34-nél pedig már - a mérkőzés során először - magyar vezetést jelzett a tábla. A nagypihenőre 40-38-cal vonultak le a csapatok.

A Napoli szívósan tartotta magát, sőt a harmadik szakaszt négy ponttal meg is nyerte, ezzel megint fordult a kocka (57-59). Az utolsó periódus viszont parádés soproni játékot hozott, hatékony volt a védekezés, a dobások pedig sorra bejöttek, a 25-10-es részeredmény végül is magabiztos hazai győzelmet eredményezett.

A soproniak egy hét múlva a lett Rigához látogatnak.