Mike Mondano harmadik harmadban szerzett góljával 2-1-re nyert a Dallas Stars a New York Rangers vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján.

A Madison Square Gardenben rendezett találkozón a vendégek kapusa, Marty Turco nagyszerűen védett, a kapujára irányuló 29 lövésből 28-at megfogott.

Turco remeklése ellenére is meglepetés a Stars győzelme, hiszen a dallasiak gyengén kezdték a szezont, korábbi öt mérkőzésükből mindössze egyet nyertek meg, míg a Rangers nyolc meccs után hat győzelemmel, illetve egy "sima", s egy hosszabbításban elszenvedett vereséggel állt.

Bostonban is gólszegény találkozót játszott egymással a hazai Bruins és a legutóbbi döntős Pittsburgh Penguins. A rendes játékidő és a hosszabbítás végén is 1-1 állt az eredményjelzőn. A szétlövésben aztán a fiatal orosz csillag, Jevgenyij Malkin büntetője döntött a vendégek javára. Érdekesség, hogy a Penguins eddig lejátszott hét mérkőzéséből négyen is hosszabbításra kényszerült.

A Montreal Canadiens saját csarnokában biztosan verte a Florida Pantherst, ezzel sorozatban ötödik győzelmét aratta.