A Los Angeles Lakers magabiztosan legyőzte a Denver Nuggetset a Nyugati főcsoport döntőjének ötödik felvonásán az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA), ezzel 3-2-re vezet a párharcban.

Az NBA rájátszásainak történetében mindössze negyedszer fordult elő, hogy az első, a második és a harmadik negyedet követően is döntetlen állt az eredményjelzőn, az utolsó 12 percet bevezető 11-0-s hazai roham azonban egyértelművé tette a Lakers fölényét. A statisztikusok szerint a kaliforniai alakulat eddigi 20 ötödik meccsén egyszer sem botlott otthon, amikor 2-2 volt a párharc az állása, 3-2-es előnyről pedig utoljára 1969-ben kapott ki.

A házigazdák ásza, a 22 pontos Kobe Bryant ezúttal inkább a többieket szolgálta ki, Lamar Odom 19, míg Pau Gasol 14 pontot dobott. A túloldalon Carmelo Anthony 31 pontig jutott. A nyugati finálé hatodik felvonására magyar idő szerint szombat hajnalban kerül sor Denverben.