A Kaposvár megvédte bajnoki címét a férfi röplabda NB I-ben, miután a döntő utolsó, ötödik mérkőzésén házigazdaként 3-2-re legyőzte a Pénzügyőr csapatát kedden. A somogyiak - akik a párharc első két meccsét elbukták - 18. bajnoki aranyérmüket ünnepelhették.

Eredmény, férfi NB I, döntő, 5. mérkőzés:
FINO Kaposvár SE - Pénzügyőr SE 3-2 (23, 21, -21, -24, 11)
az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-2 a Kaposvár javára.

Telt ház fogadta a csapatokat a finálé utolsó mérkőzésén. Az első szettben végig rendkívül szoros volt az állás, a vendég fővárosiak 19-16-ra vezettek, de az izgalmas hajrában a somogyiak fordítottak.

A második játszmában többet hibázott támadásban a Pénzügyőr, a Kaposvár hatékonyabban sáncolt, és némileg magabiztosabban nyert. A folytatásban jelentősen javultak a vendégek szervái, támadásai, és szinte végig vezetve szépítettek.

Forrás: Facebook/Magyar Röplabda Szövetség

A negyedik felvonás hasonlóan szorosan és izgalmasan alakult, mint az első, minden játékelemben szinte azonos teljesítményt nyújtott a két csapat, a valamivel magabiztosabb budapestiek nagy csatában egyenlítettek.

Az utolsó, ötödik szettet jobban kezdte a Kaposvár, jelentős előnyt alakított ki (13-6), a Pénzügyőr felzárkózott, de Nagy József centerütésével lezárult a 2 óra 20 percig tartó összecsapás.

A mezőny legeredményesebb játékosa a kaposváriak csapatkapitánya, Dávid Zoltán volt 27 ponttal, a vendégeknél Szalai Szabolcs 21, Bagics Balázs 19 ponttal zárt.