A Sopron Basket magabiztos szekszárdi győzelmével továbbra is 100 százalékos az NB I-ben és óriási lépést tett az alapszakasz megnyerése felé. A vendég együttes 25 pontos különbséggel, nagyon könnyen nyert a Szekszárd otthonában. A harmadik negyed döntötte el a meccset, amelyet a Sopron 20-3-ra nyert meg.

A Sopron úgy érkezett meg a szekszárdi mérkőzésre, hogy eddig nem kapott ki a bajnokságban, míg a KSC Szekszárd a harmadik helyen állt a tabellán a 14. forduló előtt. Ennek ellenére nehéz meccsre készülhetett a Sopron, mert a tolnaiak nagyon fenték rájuk a fogukat.

A Sopron az első pillanattól fogva uralta a meccset, kétséget sem hagyva, hogy melyik a jobb csapat. Bár a zöld-sárgák védekezését olykor-olykor megbontotta a Szekszárd, az elementáris vendég-támadójáték ellen nem volt fegyverük.

A Sopron két amerikai játékosa, Walker és Williams az első félidőben 21 pontot dobott, a vendégcsapat távoli dobásai is ültek, miközben Milovanovics is hozzátette a magáét a játékhoz.

A túloldalon Goree ponterős játéka mellett figyelni kellett Gereben Lívia megmozdulásaira - a leukémiából felépülő játékos olykor zavarba hozta a soproniakat. A vendégek nem játszottak olyan jól, mint a múlt héten a Csata ellen - akkor tényleg minden bejött nekik, most a Szekszárd nagyobb ellenállásra késztette őket. Az első negyed végén 17-12-re vezetett a Sopron, a szünetben 38-26 volt az állás a vendégeknek.

Nem volt kérdés, a Sopron magabiztosan nyert a KSC otthonában Forrás: Tóth Zsombor

Elképesztő lendülettel és egy 11-0-s sorozattal kezdte a második félidőt a Sopron.

Ha voltak is a szünetben kérdések, vagy kételyek, hogy ki nyeri ezt a meccset, a 24. percre minden eldőlt. A KSC több támadást elhibázott, az eladott labdák sem segítették a hazaiakat. A lendületbe jött Sopront nem lehetett megállítani, 49-26-nál pedig már hiába kért időt a hazaiak edzője, Zseljko Djokics. Meghan Walker pedig úgy játszott, hogy arra nem nagyon voltak szavak. A 27. percben 19 pontnál járt az amerikai, aki egyetlen egy dobását sem hibázta el addig. Egy perccel a harmadik negyed vége előtt Határ Bernadett kapott nagyszerű passzt és az ő kosarával 56-29-re vezetett a Sopron. A Szekszárd 30 perc alatt nem volt képes arra, hogy 30 pontot dobjon a kőkeményen védekező soproniaknak. Ez mindent elmond erről a mérkőzésről. Meg az is, hogy a harmadik negyedet 20-3-ra nyerte meg a Sopron.

Ezen a szinten ez egészen elképesztő, mondjuk ehhez az is kellett, hogy Határék a harmadik negyedben Euroliga-szintű védekezést mutassanak be.

Időtlen idők óta nem dobott pontot a KSC, de Friskovec végül megunta a tétlenséget és a negyedik negyed elején hintett egy triplát. Ez is csak arra volt jó, hogy 30 pont legyen a két csapat közti különbség. Gáspár Dávid simán megtehette, hogy több magyar játékost küldjön fel, ráadásul Czukor Dalma tényleg nagyon szépen szállt be a meccsbe, mind a védekezésben, mind a támadásban nagyszerű momentumai voltak a fiatal magyarnak. Még olyan kérdéseket lehetett megfogalmazni, hogy eléri-e az 50 dobott pontot a Szekszárd? 5 perccel a mérkőzés vége előtt 38-nál tartottak. Majdnem sikerült nekik, mert eljutottak 49 pontig, miközben a Sopron 74-el zárt, azaz 25 pontos vendégsiker született Tolnában.

Gerebenéket legfeljebb az vigasztalhatta, hogy a negyedik negyedet 20-16-ra a Szekszárd nyerte meg.

A meccset egyértelműen a harmadik negyedben mutatott elképesztő soproni védekezés döntötte el véglegesen, mert a szünetben meglévő 12 pontos Sopron-előnynél a Szekszárd talán még bizakodott, hogy a második félidőben meg tudja fordítani a meccset. Azonban erre esélye sem volt a hazai csapatnak. A Soporonban egy kivételével minden pályára küldött játékos pontot dobott.

Női kosárlabda NB I. 14. forduló: KSC Szekszárd - Sopron Basket 49-74 (12-14, 17-21, 3-20, 20-16)