A Váci NKSE idegenbeli döntetlennel biztosította be továbbjutását a német Blomberg-Lippével szemben a női kézilabda Európa-liga selejtezőjében, a második forduló szombati visszavágóján.

A magyar csapat nem kezdett jól, hamar háromgólos hátrányba került (7-4), hatékonyabb védekezéssel azonban fokozatosan eltüntette a különbséget és "ikszre" hozta az első félidőt (10-10).

Sorozatan másodszor jutott be a Váci NKSE az Európa-liga csoportkörébe Forrás: Váci NKSE, Facebook

A második játékrészben a Vác átvette a vezetést (10-11), mi több, előnyét növelte, és a 42. percben már 17-12-re állt jobban. A németek azonban nem adták fel, szívósan viszaküzdötték magukat, végül döntetlenre mentették a meccset, a továbbjutásnak azonban a Vác örülhetett.

A mezőny legjobbja Kuczora Csenge volt 11 góllal. A párharc múlt szombati első mérkőzését a magyar csapat 32-27-re megnyerte házigazdaként.

A csoportkör sorsolását jövő csütörtökön rendezik.