Sehol nem játszik annyi magyar női kézilabdázó, mint a dán bajnokságban. A kilenc első osztályú légiós közül négyen aktív válogatottnak számítanak, ketten pedig tavaly vonultak vissza a címeres meztől. A világ talán legjobb bajnokságának történéseiről hetente próbálunk beszámolni, különös tekintettel a decemberi, olaszországi világbajnokságra.

A dán bajnokságban a második fordulót rendezték, és a hétvégén majdnem minden mérkőzést lejátszottak. A forduló "magyar rangadóját", a Kolding (Nagy Krisztina csapata) és az Ikast (Siti Beáta együttese) között szerdán, 22 órakor játsszák.

Horsens HK - Randers HK 24-24 (16-11)
gól: Pernille Hansen 6, Theresa Claesson 5, illetve Anniken Solberg és Lisa Sand Rasmussen 5-5
634 fizető néző volt kíváncsi a Parkhallenben rendezett mérkőzésre, amely végül igazságos döntetlenre végződött. Pedig az első félidőben a Horsens együttese már 16-11-re is vezetett. Az 54. percre azonban a Randers utolérte ellenfelét (21-21), sőt két perccel a vége előtt rövid időre a vezetést is átvette. A csapatban nem játszott a sérüléséből lassan felépülő Kántor Anikó, és az ex-váci Veszeli Judit sem.

FOX TEAM Nord - Team Esbjerg 22-24 (10-13)
Nagy Anikó és Ingrid Hrckova 5-5, illetve Ane Vig Krogsgaard 8, Anette Bonde Christensen 5
Hoffmann Olga és Nagy Anikó csapata hazai pályán sem bírt az újonc Esbjerggel, amelynek magyarja, a tavalyi másodosztály egyik legjobb gólszerzője Horváth Lenke nem szerepelt. Nagy Anikó egyébként együttese legeredményesebbjének bizonyult.

FIF - Viborg HK 24-27 (15-13)
Mette Vestergaard 8, Ditte Pfeiffer 6, illetve Heidi Astrup 7, Borók Rita 5
A frederiksbergi sportcsarnokban csupán az első félidőben állt meglepetésre a mérkőzés, miután a FIF feledtetni szerette volna a múlt heti, 10 gólos vereséget a Slagelse ellen. A félidőben 15-13-ra, sőt az 50. percben 22-21-re még vezetett is a gárda, ám a Viborg az utolsó 10 percet nagyon meghajtotta, és végül érvényesítette a papírformát.

Skovbakken - Slagelse FH 23-33 (10-17)
Dorthe Söndergaard 6, Rikke Solberg 5, illetve Camilla Andersen 10, Mette Blak Melgaard 6
Háromezren voltak kíváncsiak az új aarhusi csarnokban a Slegelse vendégjátékára. Napjaink talán legjobb klubcsapata tavaly került fel a másodosztályból, de az egykori extraklasszis, Anja Andersen irányításával és világsztárok egész sorával máris a bajnokság legnagyobb esélyesének számít. Ennek megfelelően át is gyalogoltak a Skovbakken együttesén. A mérkőzés legjobbja Camilla Andersen volt, aki 10 gólt dobott. A magyar válogatott jobbátlövője, Brigovácz Nikolett nem játszott.

Virum - GOG 25-25 (14-14)
Sisse Bruun Jörgensen 9, Maybritt Nielsen 6, illetve Ditte Andersen 9, Rikke Hörlykke

A bajnokság állása a 2. forduló után:
1. Slagelse 4 pont (63-43)
2. Viborg 4 (52-45)
3. GOG 3 (57-47)
4. Randers 3 (52-44)

A német Bundesliga egyetlen magyar érdekeltségű csapata - Őri Adrienn játszik itt - a TV Lützellinden meglepetésre elvesztette veretlenségét, miután a Bundesliga harmadik fordulójában 25-23-ra kikapott a kupagyőztes TV Mainzlartól. A Herz-FTC BL-ellenfele ezzel visszacsúszott a bajnokság harmadik helyére.

Eredmények, 3. forduló:
VfL Oldenburg - HC Leipzig 21-24 (7-10), SV Berliner - Rostock 28-27 (14-14), Buxtehude - Dortmund 27-24 (13-13), SG Hessen Hersfeld - SV Teutonia Riemke 31-23 (17-12), Trier - Blomberg-Lippe 35-28 (15-15), TV Mainzlar - TV Lützellinden 25-23 (12-9), Bayer Leverkusen - Minden/Minderheide 28-27 (12-14)