A legutóbb EHF-kupa-győztes FC Barcelona kézilabdacsapata ötödször hódította el az európai Szuperkupát, mivel a Valladolidban rendezett négyes torna döntőjében egy góllal nyert a házigazda együttes ellen. A katalán gárdában Nagy László egy gólt dobott. A harmadik helyen a KEK-győztes Ciudad Real végzett.

Az 1996 és 1999 között négy alkalommal megnyert európai Szuperkupa után ötödször is a spanyol Barcelonáé lett a rangos serleg, miután a hazai környezetben, Valladolidban megrendezett négyes tornán két egygólos sikert aratva a katalánok végeztek az első helyen.

Az elődöntőben 15-11-es félidő után 27-26-ra verte a Ciudad Realt a Nagy Lászlót is soraiban tudó együttes (a magyar átlövő két gólt szerzett), így a fináléban a francia Montpellier-t verő Valladolid ellen kellett pályára lépnie az együttesnek.

Mindkét csapat 5+1-es védekezéssel nyitott, ez inkább a hazai pályán játszó Valladolidnak kedvezett. A Barcelona először a félidő végén tudta átvenni a vezetést (14-13), az első harminc perc végül 15-15-ös döntetlennel zárult. A második játékrész közepén a Győrött és Nyíregyházán is megfordult kubai Fis vezérletével a Valladolid 21-16-ra is meglépett, ám az utolsó tíz percre feléledtek a katalánok, s Hagen vezérletével egy 8-1-es szériát produkálva megfordították a találkozó végkimenetelét. A találkozót végül 30-29-re a Barcelona nyerte, Nagy ezúttal egyszer volt eredményes.

A negyedik helyen meglepetésre a Bajnokok Ligája-címvédő francia Montpellier zárt, amely a harmadik helyért lejátszott találkozó nagy részében három góllal vezetett a spanyol Ciudad Real ellen. Az első félidő végén az Anquetil vezette gall gárda már 14-8-ra is elhúzott, a félidőt pedig 16-12-vel zárta.

A második játékrész elején ugyan 16-15-re feljöttek a spanyolok, akiknek 5+1-es védekezésével nem tudott mit kezdeni a Montpellier. Ekkor Stefanovic vette vállára az együttest, 21-18-nál visszaállt a háromgólos differencia. Az utolsó percekre elfáradtak a franciák, Pajovic révén az 58. percben először vezetett a Ciudad Real (28-27), majd a kegyelemdöfést az utolsó másodpercekben Joulin adta meg, így a spanyol gárda 29-28-as sikerével megszerezte a harmadik helyet.

eredmények, döntő:
FC Barcelona (spanyol) - Valladolid (spanyol) 30-29 (15-15)
Valladolid, 7000 néző
vezette: Oie, Togstad (norvég)
gól: Hagen 7, Hernández 4, Romero 4, Masip 4/1, Fernández 3/3, Skrbic 2, Solberg 2, Csepkin 1, O'Callaghan 1, Nagy 1, Ortega 1, illetve Fis 7, Davis 6, Garabaya 4, Rentero 3, Chuchi 2, Raúl González 2, Milinovic 2/1, Avila 2, Montes 1/1.
kiállítás: 6, illetve 6 perc

a 3. helyért:
Ciudad Real (spanyol) - Montpellier (francia) 29-28 (12-16)
Valladolid, 5000 néző
vezette: Rancik, Beno (szlovák)
gól: Dusebajev 6, Stefansson 5/3, Pajovic 4, Joulin 4, Uríos 4, Kallman 3, Ortega 2, Urdiales 1, illetve Sioud 6, Anquetil 5, Karabatic 4, Bojinovic 4/1, Kabengele 3, Stefanovic 3/1, Zuzo 2, Golic 1.