A negyedik helyen kiemelt amerikai John Isner nyerte az egyesült államokbeli Salemben rendezett, 553 ezer dollár összdíjazású férfitenisz-tornát.

A szombati döntőben Isner szetthátrányból fordítva nyert a francia Julien Benneteau ellen.

Eredmény, döntő:
Isner (amerikai, 4.) - Benneteau (francia) 4:6, 6:3, 6:4

Caroline Wozniacki kisajáította magának a New Haven-i kupát, a dán szőkeség sorozatban negyedszer nyerte meg a tornát.

A fináléban elég simán, 6:4, 6:1-re verte a pályafutása első WTA-döntőjében szereplő cseh Petra Cetkovskát. Wozniacki a 21. játékos, aki több mint 10 millió dollárt ütögetett össze pályafutása során.

Wozniacki (dán, 1.) - Cetkovska (cseh) 6:4, 6:1

Jani Réka Luca, aki a selejtezőből jutott fel a főtáblára az amerikai nyílt teniszbajnokságon, helyi ellenfelet kapott a 128 fős elitmezőnyben az esztendő negyedik, utolsó Grand Slam-versenyén.

A húszesztendős magyar játékos riválisa a 18 éves Sloane Stephens lesz a US Openen. Jani Réka Luca, aki pályafutása során először jutott főtáblára GS-tornán, a 220., míg Stephens a 110. a jelenlegi világranglistán. Eddig még nem játszottak egymással WTA-tornán. A viadal honlapja szerint a hétfőn kezdődő főtáblán Arn Gréta alanyi jogon szerepel, és a hazai közönség előtt szereplő Vania King ellen kezd.