Társoldalunk:

Eddig 25 magyar sportoló szerzett kvótát a tokiói olimpiára

2019.07.09. 10:45

A vitorlázó Vadnai Benjámin a 25. magyar sportoló, aki kvótát szerzett a tokiói nyári játékokra. A 23 éves Vadnai kedden a Laser Standard-világbajnokságon elért 20. helyével biztosította Magyarország helyét a hajóosztályban a jövő évi nyári játékokon. 

Vadnai a finndingis Berecz Zsombor és a laseres Érdi Mária után a harmadik magyar kvótaszerző vitorlázásban a tokiói olimpiára, amelyre eddig három sportlövő, a pisztolyos Major Veronika, a puskás Péni István és a légpuskás Mészáros Eszter, illetve három atléta, a kalapácsvető Halász Bence, a többpróbázó Krizsán Xénia és a súlylökő Márton Anita szerzett részvételi jogot.

25 magyar spotoló már biztosan ott lesz TokióbanForrás: Tokyo 2020/Facebook

Az úszó országos bajnokság zárultával, március végére 16 magyar rendelkezett úgynevezett "olimpiai kvalifikációs idővel" (A-szint). Ebben a sportágban számonként legfeljebb két versenyző indulhat, amennyiben rendelkezik A-szinttel. A nemzetközi sportági szövetség egy gyengébb, "olimpiai szelekciós időt" (B-szint) is meghatározott, amellyel csak a nemzetközi szövetség meghívása esetén lehet szerepelni, olyan számban, amelyben az adott országnak nincs A-szintese.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke januárban az MTI-nek azt mondta: a 2016-os riói 160 fős sportolói létszámmal elégedett lenne a 2020-as olimpián is.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (25 fő):

Atlétika (3)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Márton Anita (súlylökés)

Sportlövészet (3)
Major Veronika (pisztoly)
Mészáros Eszter (légpuska)
Péni István (puska)

Úszás (16)
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Burián Katalin (200 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes), Hosszú Katinka (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Milák Kristóf (200 m gyors, 200 m pillangó), Németh Nándor (100 m gyors), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes)

Vitorlázás (3)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Érdi Mária (Laser Radial)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)