A US Open győztese öt szettben tudta csak legyőzni a világranglista 239. helyezettjét

Dominic Thiem tenisz Roland Garros
Winner Austria's Dominic Thiem (R) congratulates France's Hugo Gaston at the end of their men's singles fourth round tennis match on Day 8 of The Roland Garros 2020 French Open tennis tournament in Paris on October 4, 2020. (Photo by MARTIN BUREAU / AFP)
A US Open-győztes Dominic Thiem öt szettben verte a világranglista 239. helyén álló Hugo Gastont vasárnap a francia nyílt teniszbajnokság férfi versenyének nyolcaddöntőjében.

A 20 éves, szabadkártyával indult francia kétjátszmás hátrányból egyenlített, közben az őrületben kergette az ejtéseivel az osztrák sztárt, aki végül 3 óra 32 perc alatt csikarta ki a győzelmet.

Dominic Thiem megszenvedett Hugo Gastonnal a nyolcaddöntőben Forrás: AFP/Martin Bureau

Gaston előzőleg többek között a 2015-ös bajnok svájci Stan Wawrinkát búcsúztatta.

A Roland Garroson már kétszer döntős Thiem nyolcadik Grand Slam-negyeddöntőjére készülhet, ahol az argentin Diego Schwartzman vár rá.

női páros:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) - Andreea Mitu, Patricia Maria Tig (román) 6:2, 6:3