Fucsovics Márton óriási csatában jutott a legjobb 32 közé Dubajban

tennis Horizontal
Hungary's Marton Fucsovics reacts after winning against Switzerland's Stan Wawrinka during their men's singles match on day three of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on February 10, 2021. (Photo by William WEST / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Budapest/Dubaj, 2021. március 15., hétfő (MTI) - Fucsovics Márton második fordulóba jutott az 1,9 millió dollár (650 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás férfi tenisztornától, miután hétfőn három szettes győzelmet aratott a kanadai Vasek Pospisil felett.

A 29 éves magyar játékos, illetve egy évvel idősebb riválisa ezt megelőzően egyszer, a 2018-as francia nyílt bajnokságon találkozott egymással főtáblán, akkor három szettben Fucsovics győzött salakon. Ezen kívül volt még egy összecsapásuk, tavaly a párizsi ezres viadal selejtezőjében, kemény borításon is a magyar örülhetett.

Ezúttal nem kezdett jól az ATP-rangsorban 44. nyíregyházi teniszező, ugyanis ellenfele, a világranglistán 65. Pospisil 2:1 után máris brékelőnybe került.

Fucsovicsnak 4:2-es hátrányban hat fogadóesélye volt, ám a kanadai mindet hárította - 0-40 után sorozatban hármat -, ez pedig akkora lendületet adott neki, hogy semmire elvette a magyar éljátékos szerváját, és 38 perc alatt előnybe került.

Fucsovics Márton nem először mutatta meg, hogy óriási küzdő Forrás: AFP/William West

A második szett sokáig hasonlóan alakult, mint az előző: Pospisil 2:1-es vezetésénél ismét elvette Fucsovics adogatását,

majd 4:2-es előnyben volt, amikor a magyar játékosnak fogadóesélyei voltak. Ezúttal ezek közül a harmadikkal élni tudott és kiegyenlített,

majd 5:5-nél az egyre jobban játszó Fucsovicsnak egyetlen bréklabda is elég volt ahhoz, hogy előnybe kerüljön, saját adogatását pedig semmire hozva egalizált.

A döntő szettben 2:1-nél ezúttal nem került brékhátrányba a magyar játékos, mert két fogadóelőnyt is hárított. Öt játékkal később aztán - ismét harmadik lehetőségével élve - Fucsovics megint elvette Pospisil adogatását, majd könnyedén kiszerválta a 133 perces találkozót.

A magyar teniszező a második fordulóban a hatodik helyen kiemelt, világranglistán 15. spanyol Pablo Carreno-Bustával találkozik