Sporttörténelmi győzelme után egy nappal ismét dobogós lett a magyar kerékpáros - videó

Horizontal
Hungarian Blanka Kata Vas competes during the women's elite race of the Gullegem Cyclocross cycling event, in Gullegem, on January 2, 2021. (Photo by DAVID STOCKMAN / BELGA / AFP) / Belgium OUT
A 20 éves Vas Blankára kezdenek elfogyni a jelzők. A magyar kerékpáros egy újabb rangos cyclocross-versenyen, a Koppenbergcrosson állhatott fel a dobogóra.

A magyar sport egyik legnagyobb tehetsége egy nappal ezelőtt sporttörténelmi győzelmet aratott az Overijse-i világkupa-versenyen. Kevesebb mint 24 órával a sikere után alig bő 35 másodperccel maradt el az első helyezett Clara Honsingertől.

Vas Blanka szenzációs szezont tudhat magáénak. Azután, hogy hegyikerékpárban 4. helyen ért célba a tokiói olimpián, a szeptemberi országúti világbajnokság felnőtt mezőnyversenyében is csupán pár méterrel maradt le a dobogóról. A fiatal bringásnak nem volt megállás, bő egy hónapja már egy harmadik szakágban, cyclocrossban gyűjtögeti a szebbnél szebb eredmnéyeket.