A Vajda Bence, Szántói Szabó Tamás duó - megismételve az első fordulóban aratott sikerét - megnyerte a K-2 500 métert a kajak-kenusok második válogatóján, Szegeden, Csipes Tamara viszont ezúttal kikapott K-1 500-on, utóbbi számban Gazsó Alida Dóra diadalmaskodott.

A fiatal Vajda, Szántói Szabó kettős május elején meglepetésre győzött a régi-új olimpiai számban, majd egy értékes ötödik helyet szerzett az ugyancsak Szegeden rendezett világkupán. Az Atomerőmű SE, Vasas versenyegyesülés ezúttal már esélyesnek számított az erős mezőnyben, s remekül is versenyzett, magabiztosan előzte meg riválisait. A második helyen Fodor Bence és Balogh Gergely ért be, míg az olimpiai bajnok Kopasz Bálint, aki tavaly világ- és Európa-bajnoki címet nyert ebben a számban Nádas Bencével, harmadik lett az ifjúsági világbajnok Hidvégi Hunorral.

A női kajakosok ötkarikás egyes számában, 500 méteren a kétszeres olimpiai bajnok Csipes Tamara nyerte az első válogatót, most azonban még a dobogóra sem fért fel. A győzelmet világbajnok honvédos klubtársa, Gazsó Alida Dóra szerezte meg nagyszerűen versenyezve, mögötte Fojt Sára lett a második, Pupp Noémi pedig a harmadik. Csipes ezúttal ötödikként ért célba, míg a mezőny másik olimpiai bajnoka, Hadvina Dóra hetedik lett.

Csipes Tamara ezúttal nem tudott dobogón végezni Fotó: Szabó Gábor - Origo

A másik két csütörtöki döntő közül férfi C-1 200 méteren a betegségéből felépült, visszatérő Hajdu Jonatán, női C-1 500 méteren pedig Kiss Ágnes győzött.

Pénteken öt, a szombati zárónapon pedig tíz döntőt bonyolítanak le a Maty-éri pályán zajló versenyen. A jövő heti, Európa-bajnokságnak számító krakkói Európa Játékokon induló csapat összetételét vasárnap véglegesíti a szövetség.