Babos Tímea mérkőzése sokadszor is félbeszakadt csütörtökön az amerikai nyílt teniszbajnokság selejtezőjének a második fordulójában.

A világranglistán 200. játékos a hazai közönség előtt szereplő Fiona Crawleyval (731.) találkozott, aki az előző körben Jani Rékát búcsúztatta. A döntő szettben a magyar játékosnak labdái voltak a 4:0-hoz, de ellenfele 3:2-re feljött, amikor eleredt az eső. Háromórás szünet következett, majd további kisebb megszakításokkal jutottak el a rövidítésig (6:6). Ebben 5-5 volt az állás, amikor ismét csapadékosra fordult az idő New Yorkban, és a mérkőzésvezető úgy döntött, hogy elnapolja a meccset.

A találkozó csaknem hat és fél órája zajlik, a "nettó" játékiő pedig 2 óra 49 perc, folytatás magyar idő szerint 18 óra körül.

Babos Tímea selejtezős meccse több mint hat óra után sem ért véget Forrás: MTI/Kovács Tamás

A 30 éves Babos legutóbb egyéniben 2020-ban indult a US Openen, akkor a főtábla első fordulójában búcsúzott.

A selejtezőben három győzelem kell a főtáblára kerüléshez.

A US Open jövő héten kezdődő főtáblás küzdelmeiben alanyi jogon Fucsovics Márton (58.), Marozsán Fábián (83.), a védett ranglistával induló Balázs Attila, valamint Udvardy Panna (124.) képviseli a magyar színeket.