Özbas Szofit választotta az év cselgáncsozójának a judoinfo.hu.

A legnevesebb hazai szaklap immár 18. alkalommal hirdette ki a szavazást, amelynek során - akárcsak az elmúlt kilenc évben - három kuratóriumi tag, továbbá a közönség szavazata egyenlő arányban számított. Előbbi grémium tagja az olimpiai és világbajnok Kovács Antal, az olimpiai és világbajnoki ezüstérmes, kétszeres Európa-bajnok Hajtós Bertalan, továbbá Gombkötő Roland, a Judoinfo szerkesztője.

Özbas Szofi lett az év cselgáncsozója Forrás: judoinfo.hu

A győztes Özbas Szofi 22 évesen bronzérmet nyert tavaly a dohai világbajnokságon, Európa-bajnoki ötödik lett Montpellier-ben, emellett két Grand Slam-ezüst és egy Grand Slam-bronz is az eredménylistájára került. A BHSE sportolója a cselgáncsszövetségnél (MJSZ) is 2023 legjobbja lett.

A második az olimpiai bronzérmes Tóth Krisztián lett, az MTK Budapest 29 éves klasszisa valósággal halmozta az érmeket 2023-ban: bronzérmes lett az Európa-bajnokságon, emellett egy Grand Slam-ezüst, három Grand Slam-bronz, két Grand Prix-arany és egy Grand Prix-ezüst is gyűjteményébe került.

A harmadik helyezett Pupp Réka, az Atomerőmű SE 27 esztendős dzsúdósa, aki ötödik lett a világbajnokságon, az Európa-bajnokságon és a Mesterek Kupáján is, a World Tour-sorozatban egy Grand Slam-ezüstöt és négy Grand Slam-bronzot szerzett, márciusban pedig a világranglista első helyén állt.