Véget ért a 16 éves csodatini menetelése az Australian Openen

tennis TOPSHOTS Horizontal AUSTRALIAN TENNIS OPEN
Russia's Mirra Andreeva breaks her racket while playing against Czech Republic's Barbora Krejcikova during their women's singles match on day eight of the Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 21, 2024. (Photo by WILLIAM WEST / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Jannik Sinner, Andrej Rubljov és Barbora Krejcikova is bejutott a negyeddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A negyedik helyen kiemelt Sinner - aki novemberben Davis Kupa-diadalra vezette az olaszokat - továbbra sem vesztett szettet az idei Australian Openen, és egymás után másodszor van a legjobb nyolcban.

Az ötödikként rangsorolt Rubljov 4 óra 14 perces csatában gyűrte le öt szettben, elképesztően fizikális meccsen a hazai kedvenc Alex de Minaurt, így egyesben már nincs versenyben ausztrál játékos.

A nőknél a 2021-ben Roland Garros-győztes cseh Krejcikova szetthátrányból fordított a torna meglepetésembere, a 16 éves Mirra Andrejeva ellen. Az orosz tinédzser előzőleg többek között a világranglista második helyén is megfordult tunéziai Onsz Dzsabúrt búcsúztatta.

Eredmények, nyolcaddöntő:
férfiak:
Sinner (olasz, 4.)-Hacsanov (orosz, 15.) 6:4, 7:5, 6:3
Rubljov (orosz, 5.)-De Minaur (ausztrál, 10.) 6:4, 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 6:3, 6:0