Vas Kata Blanka hajszállal maradt le a győzelemről a terepkerékpáros világkupában

WIELRENNEN, CYCLISME, VELDRIJDEN, CYCLO-CROSS, WERELDBEKER, COUP cycling Horizontal
Hungarian rider Kata Blanka Vas competes during the women's elite race of the World Cup cyclocross cycling event in Gavere on December 26, 2022, as part of stage 11 (out of 14) of the UCI World Cup competition. (Photo by DAVID PINTENS / Belga / AFP) / Belgium OUT
Vas Kata Blanka második helyen ért célba a terepkerékpár (cyclocross) világkupa-sorozat vasárnapi versenyén a hollandiai Hoogerheideben.

A cx.procyclingstats.com szakportál szerint az SD Worx-Protime sportolója mindössze egy másodperccel maradt el a győztestől, a hazai pályán versenyző Fem van Empeltől. Vas hamar felküzdötte magát az élmezőnyhöz és már a hatkörös verseny felénél dobogós helyen állt, majd az utolsó körben megelőzte Lucinda Brandet, akire végül 10 másodpercet vert.

Vas Kata Blanka nagyon értékes második helyet szerzett Forrás: AFP/David Pintens photography/David Pintens

A 22 éves magyar sportoló legutóbb tavaly októberben állhatott pódiumra, amikor megnyerte az oisterwijki állomást. Vas Kata Blanka legközelebb a jövő pénteken kezdődő terepkerékpáros világbajnokságon áll rajthoz, a csehországi Táborban.