Sebastian Vettel, a Red Bull vb-címvédő német pilótája nyerte a Kínai Nagydíj pénteki első szabadedzését.

Forrás: AFP/Philippe Lopez
Vettel továbbra is verhetetlennek tűnik

Az idény első két versenyén diadalmaskodó Vettel fél másodpercet vert csapattársára, az ausztrál Mark Webberre, és több mint kettőt a harmadik brit Lewis Hamiltonra. Button alig maradt le csapattársától, hátránya egy tized sem volt.

Hamilton nagynak tűnő hátrányára magyarázat lehet, hogy ő a szabadedzés elején mente azt a kört, és az is, hogy a gyakorlás nagy részét a McLaren új alkatrészek kipróbálásával töltötte.

Forrás: AFP/Liu Jin
Heidfeld autója kissé megsérült a gumifaltól

Heidfeld érte el az ötödik legjobb időt, nem sokkal a gyors köre után viszont belefúródott a gumifalba az arany-fekete Lotus Renault-val. Megpördült a nyolcadik helyen végző williamses Maldonado is, de az igazi meglepetést az jelentette, hogy sem Alonso, sem a két Mercedes nem fért be az első tízbe.

Volt oka viszont az örömre a Hispania csapatnak, Vitantonio Liuzzi ugyanis 1:44.359-es idejével befurakodott a Virgin Racing autói közé: D'Ambrosio mögé, de Glock elé. Az utolsó helyen Liuzzi csapattársa, az indiai Karthikeyan áll 1:45.019-es körével, ennél még a Team Lotus most debütált harmadik számú pilótája, Luis Razia is jobbat ment fél másodperccel. Igaz, a fiatal brazil utána lecsúszott a pályáról, és megrongálta a zöld Lotus első szárnyát.

Forrás: AFP/Go Csai Hin