Juhász Roland együttese, a belga Anderlecht a keddi visszavágón két góllal kikapott, az első mérkőzésen aratott kiütéses sikerének köszönhetően mégis biztosan jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójából. A magyar válogatott védő végig a pályán volt.

Fantasztikus feltámadást produkált az izraeli Maccabi Haifa: a kazah Aktobe negyedóra után már 3-0-ra vezetett idegenben, a hazaiak azonban 4-3-ra fordítottak. Mivel az első meccs 0-0 lett, így a Maccabi jutott tovább.

Zágrábban is roppant izgalmasan alakult a visszavágó, a 83. percig úgy tűnt, hogy hosszabbítás dönt a továbbjutásról, ám a holland Robin Nelisse góljával végül a rendes játékidőben kiharcolta a diadalt az osztrák bajnok (amelynek az előző szezonban Bodnár László is tagja volt).

A "nem bajnokok ágán" a cseh Sparta az odavágón hiába diadalmaskodott 3-1-re, mivel a Panathinaikosz Görögországban 3-0-ra győzött - igaz, a hazaiak már 2-0-val is továbbmentek volna az idegenben szerzett góljuk miatt.

A holland Twente már a második percben vezetést szerzett a Sporting Lisboa ellen, és az utolsó percig vezetett, amikor a csereként beállt, ecuadori Felipe Caicedo továbblőtte a portugálokat.