A címvédő Internazionale a Cagliari otthonában, az AC Milan pedig hazai pályán a Bologna ellen nyert nehezen, egy góllal vasárnap az olasz labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában. A Debrecen BL-csoportellenfele, a Fiorentina 3-1-es vereséget szenvedett a Francesco Totti vezérelte Romával, amely ezredik bajnoki győzelmét aratta.

A játéknap meglepetése Veronában született, ahol a hazai Chievo magabiztosan legyőzte az eddig kiváló teljesítménnyel százszázalékos Genoa csapatát.

A másik genovai együttes, a Sampdoria ugyanakkor - a Juventushoz hasonlóan - a negyedik meccsén is győzött: ezúttal a vendég Sienát verte könnyedén, három góllal.

A forduló zárómeccsén a Roma 45 perc alatt elintézte a Fiorentinát: Totti előbb egy kezezés miatt megítélt büntetőt, majd egy szöglet utáni kipattanót vágott be, aztán jobb külsővel adott pazar gólpasszt a 15 méterről fejelő De Rossinak.

A firenzeiek a második félidőben próbálkoztak, de a szépítés csak a végén jött össze, Perrotta ajándékozta meg gólpasszal Gilardinót. A Romának ez volt az ezredik győzelme az olasz bajnokságban.

Serie A, 4. forduló:
AC Milan - Bologna 1-0 (0-0)
Seedorf (75.)

Bari - Atalanta 4-1 (3-0)
Rivas (7.), Barreto (9.), Alvarez (40.), Donati (61.), illetve Bellini (84.)

Cagliari - Internazionale 1-2 (1-0)
Jeda (16., 11-esből), illetve D. Milito (51., 56.)

Catania - Lazio 1-1 (1-0)
gól
: J. Martinez (12.), illetve Cruz (57.)

Chievo - Genoa 3-1 (2-0)
Marcolini (5., 11-esből), Bogdani (7.), Pellissier (76.), illetve Floccari (65., 11-esből)

Parma - Palermo 1-0 (1-0)
Zaccardo (17.)

Sampdoria - Siena 4-1 (2-0)
Palombo (23.), Mannini (31.), Padalino (48., 85.), illetve Fini (68.)

AS Roma - Fiorentina 3-1 (3-0)
Totti (27., 33., az első büntetőből), De Rossi (41.), illetve Gilardino (84.)

A Lyon ikszelt Párizsban

A Debrecennel azonos Bajnokok Ligája-csoportban szereplő Olympique Lyon döntetlent játszott a Paris Saint-Germain vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Boulogne - Girondins Bordeaux 0-2

Az élcsoport: 1. Girondins Bordeaux 16 pont, 2. Olympique Lyon 14 (11-4), 3. Olympique Marseille 14 (10-4)