Az újonc is lepofozta Van Gaal csapatát

2014.09.21. 16:47

Hiába várták a QPR elleni győzelem után, hogy a Manchester United győzelmi sorozatba kezd, Louis van Gaal sztárigazolásokkal megerősített csapata az újonc Leicester City vendégeként is kikapott 5-3-ra.

Eredmények, Premier League, 5. forduló:
Leicester City - Manchester United 5-3 (1-2)
gól: Ulloa (17, 83., a másodikat tizenegyesből), Nugent (62., tizenegyesből), Cambiasso (64.) Vardy (79.), illetve Van Persie (13.), Di María (16.) Herrera (57.)
piros lap: Blackett (83., MU)

Tottenham - West Bromwich 0-1 (0-0)
gól: Morrison (74.)

Az első negyedóra után úgy nézett ki, sima vendégsiker születik Leicesterben, ahol a Manchester United lépett pályára. Az első komoly helyzetet is a manchesteriek alakították ki a tizenegyedik percben, de Robin van Persie ziccerben hibázott, és Kasper Schmeichel, az egykori United kapus, Peter Schmeichel fia, kiütötte a labdát.

Két perccel később viszont már a holland nyerte kettejük párharcát. Falcao nagyszerűen indult meg a baloldalon, pontosan adott be a hosszún érkező Van Persie-nek, aki gólt fejelt - igaz, ehhez kellett a labdába éppen beleérő védő, Moore segítsége is (0-1).

Három perc múlva a másik új igazolás, Di Maria is villant: a félpályáról megindulva Rooneyval kényszerítőzött, majd a védők között trükkös mozdulattal emelt a kapuba (0-2).

Örülhet a Leicester, kétgólos hátrányról verte a Manchester UnitedetForrás: AFP/Ian Kington

Erre viszont egyből válaszolt a Leicester, az idén már három gólt szerző argentin Ulloa fejelt egy alapvonalról beadott labdát De Gea kapujába - ezzel bő negyedóra elteltével 2-1 volt az állás a vendégek javára. De hiába esett négy perc alatt három gól, a félidő hátralevő részében már csak Evans sérülése jelentett némi izgalmat.

A második félidőben azonban újra felpörgött a meccs. Falcao még csak kapufáig jutott a játékrész elején, Herrera viszont gólig: a kapunak háttal állva belepiszkált Di María gyenge lövésébe, ezzel ismét kettővel ment a United (1-3).

Nem sokáig! A 62. percben Mark Clattenburg vitatható tizenegyest ítélt a hazaiaknak, a büntetőt pedig Nugent értékesítette (2-3). Ettől megtáltosodott a Leicester, két perccel később egy tizenöt méterről megeresztett pontos lövéssel Cambiasso egyenlített (3-3). A 79. percben pedig már vezettek is a hazaiak, egy kontra után Vardy teljesen üresen kapta a labdát De Laettől, majd lazán gurított De Gea mellett a kapuba (4-3).

A Unitedet az ág is húzta, a meccs végén egy újabb kontra után Blackett szabálytalankodott a tizenhatoson belül, Clattenburg kiállította és büntetőt ítélt, Ulloa pedig nem hibázott (5-3). Az eredmény már nem változott, a Leicester 1998 óta először nyert a MU ellen, a Manchester United pedig a Premier League történetében 853 meccs után először kapott ki kétgólos vezetésről.

Míg Leicesterben nyolc gól is esett, a nap másik kora délutáni meccsén, Londonban csak egy. A Tottenham hazai pályán nem bírt a West Bromwich csapatával, a vendégek James Morrison góljával 1-0-ra nyertek.