Van Persie a dobogóra lőtte a ManUnitedet

2014.12.08. 22:59

A Premier League 15. fordulójában a Manchester United 2-1-re nyert Southamptonban, és ezzel fellépett a dobogóra. A United mindkét gólját Robin van Persie szerezte.

Premier League, 15. forduló:
Southampton-Manchester United 1-2 (1-1) G: Pelle (31.), ill. Van Persie (12., 71.)

Kiegyenlített meccset játszott egymással a harmadik helyért hajtó két csapat, a United Robin van Persie góljával gyorsan vezetést szereztek, de a hazaiak egy védelmi hibát kihasználva az olasz Graziano Pellé góljával még az első félidőben egyenlítettek. A második félidő közepén újra a holland csatár volt eredményes, közelről fejelt a hazaiak kapujába.

Több gól már nem született, a Manchester United zsinórban ötödik meccsét megnyerve fellépett az angol bajnokság dobogójára, a Soton pedig mindkét manchesteri csapattól kikapott hazai pályán.

Először dobogón a United Van GaallalForrás: AFP/Paul Ellis