A Juventus sem hibátlan már a Serie A-ban

2019.09.14. 16:59

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának szombati mérkőzésén a Juventus gólnélküli döntetlent játszott a Fiorentina vendégeként, így már nem hibátlan Maurizio Sarri csapata.

A bajnoki címvédő Juventus hiába birtokolta többet a labdát az első félidőben, a nagyobb gólszerzési lehetőségek a Fiorentina előtt adódtak. A torinói együttes már a meccs elején elvesztette sérülés miatt Douglas Costát, majd hátrányba is kerülhetett volna Wojciech Szczesny magánakciója után, de Federico Chiesa lábáról a kapu fölé pattant a labda.

A hazai együttes maradt támadásban, viszont a lengyel kapus kiválóan védett, így Franck Ribéry két jó próbálkozása sem talált utat a kapuba. A félidő végét is megnyomta a Fiorentina, de Dalbert és Milan Badelj is nagy lehetőséget rontott, így maradt a gólnélküli döntetlen, amely végén Costa után Miralem Pjanicot is le kellett sérülés miatt cserélni.

C. Ronaldo nem villogott az első féldőbenForrás: AFP/Vincenzo Pinto

A második játékrész nem indult jól, 15 perc elteltével mindössze egy-egy kaput eltaláló lövést jegyezhettünk fel mindkét oldalon. Viszont a 64. percben végre megvillant Cristiano Ronaldo is, Bartlomiej Dragowski azonban nagyot védett a lövésénél. Nem sokkal később Ribéry meghúzódott, így számára is hamarabb véget ért a meccs. A 85. percben Ronaldo egy ollózásssal is próbálkozott, de az sem talált kaput. A hátralévő időben sem esett gól, így a Juve elvesztette a hibátlan mérlegét a bajnokságban, míg a Fiorentina két vereséget követően megszerezte az első pontját.

A Napoli a belga Dries Mertens két góljával 2-0-ra nyert a vendég Sampdoria ellen. A genovai együttes így továbbra is pont nélkül sereghajtó, a gólkülönbsége pedig 1-9.