Az olasz élvonalban a hét utolsó napján 15.00-tól hat együttes is pályára lépett. A bajnoki aspiráns Juventus Cristiano Ronaldo duplájának is köszönhetően már az első félidőben eldöntötte az Udinese elleni, hazai összecsapást és végül 3-1-re győzött. A torinói csapat ezzel a sikerrel ismét vezeti a tabellát, egy ponttal az Inter előtt, de a nagy riválisnak vasárnap este lesz jelenése a Fiorentina otthonában. A Milan a gól nélküli döntetlennel a Sassuolo ellen továbbra sem tud az élmezőnyhöz közelebb kerülni, míg a Bajnokok Ligájában a Juventus és a Napoli mellett továbbjutó Atalanta meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedett a Bologna vendégeként. Az AS Roma hazai pályán 1-0-s hátrányból fordított és 3-1-re verte az utolsó Spalt.

Négy párosítással folytatódott a Serie A 16. fordulója vasárnap délután. Az újabb olasz bajnoki címre hajtó Juventus hazai pályán könnyedén, 3-1-re verte a kiesés ellen menekülő Udinese együttesét. Ronaldo duplázott a találkozón, ezzel már kilenc gólnál jár a pontvadászatban az ötszörös aranylabdás portugál klasszis. A torinói csapat ezzel a győzelemmel jelenleg egy ponttal vezet az Inter előtt a tabellán.

A Milan két győzelmet követően még gólt sem szerzett, 0-0-s döntetlennel ért véget a Sassuolo elleni mérkőzése. A Bologna meglepetésre 2-1-re verte a Bajnokok Ligájában továbbjutó Atalantát, így a bergamói együttes maradt a bajnokság hatodik helyén, pedig egy esetleges győzelemmel akár a negyedikek is lehettek volna. Az AS Roma a mérkőzés esélyeséhez méltóan kezdte a meccset, masszív, 67%-os labdabirtoklási fölénnyel építette az akciókat az első játékrészben, összesen 31 veszélyes támadást vezetett és kilencszer lőtt kapura a Spal ellen. Az óriási nyomás ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést, miután a játékvezető Aleksandar Kolarov becsúszását ítélte szabálytalannak a 43. percben és büntetőt ítélt. A tizenegyes mögé Andrea Petagna állt és magabiztosan lőtt a kapuba. A második félidő 8. percében aztán góllá érett a római mezőnymunka, Pellegrini 18-ról eleresztett bombájába még beleértek a védők, így vált védhetetlenné a lövés és ezzel lett 1-1 az eredmény. A hazai támadások ezután sem álltak meg, a 65. percben Francesco Vicari (Spal) rántotta le ellenfelét, a bíró ezúttal a Rómának ítélt büntetőt, amelyet Perotti vágott a kapuba, 2-1-re módosítva az állást. A végeredményt a 83. percben Mkhitaryan állította be, a Róma 3-1-re nyert hazai pályán a Spal ellen.