Az OTP Bank Liga második fordulójában az első körben egy pontot szerzett MOL Fehérvár fogadta a vereséggel rajtoló Paksot. A meccs rengeteg fehérvári helyzetet és egy-egy gólt hozott mindkét oldalon.

A Magyar Labdarúgó-szövetség koronavírusra vonatkozó szigorításait szem előtt tartva a házigazdák módosítottak a mérkőzéssel kapcsolatos programjaikon. Így lemondták a félidőre tervezett látványos tánc-show-t és freestyle-bemutatót is, valamint a találkozó után nem lehetett pacsizni a levonuló játékosokkal. Ugyanakkor a MOL Aréna Sóstó kerengőjén a szurkolók találkozhattak az Alba Fehérvár kosárlabdázóival és volt gyereksarok is.

Az első helyzetre a mérkőzésen a 17. percig kellett várni, amikor egy eladott labda után a hazaiaktól Hodzic lőhetett nagyjából 18-20 méterről, de a próbálkozása némileg célt tévesztett és elkerülte a kaput. Aztán három perccel később már jobban ment a bosnyák támadónak,

tizenegy méterről kínálta meg laposan Holczert, aki lábbal menteni tudott.

Az első félórában inkább a vendégek térfelén zajlottak az események, a mérkőzés ezen periódusában a labdabirtoklás tekintetében 62%-os fölénybe került a Fehérvár. Ekkor jött a legnagyobb helyzet is az első félidőben, amikor

Szélpál és Lenzsér egész egyszerűen egy fehérvári indítás után ugyanarra az emberre váltott ki a bal oldalon, így Hodzic teljesen üresen mehetett rá Holczerre a labdával középen.

A 25 éves támadó sikeresen kicselezte a kapust, de ezután nem sikerült góllal befejeznie az akciót, így maradt a 0-0.

Az első játékrész végén még egy nagyobb fehérvári helyzet volt, Houri kiválóan lépett el a bal oldalon, lövését azonban Holczer védte, így 0-0-s eredménnyel vonulhattak el a csapatok a szünetre.

A második félidő a tervezettnél kicsit később kezdődött el, mert az egyik kapu hálójának rögzítése megadta magát, így némi plusz kötözést kellett közbeiktatni. Ezek után mindössze bő két percet kellett várni az első komoly lehetőségre. Evandro kiváló labdát kapott Stopirától, és az akció végén a kapufát lőtte telibe, így maradt a 0-0.

A vendégek az első sokk után magukra találtak és próbáltak támadásokat építeni, de veszélyes helyzetig nem jutottak a fehérvári kapu előtt, egészen a 80. percig. Ekkor egy véleményesen megadott szabadrúgást követően

Szélpál fejesével vezetést szerzett a Paks úgy, hogy előtte a Fehérvár többször is gólt lőhetett volna a meccsen.

A Fehérvár fokozta a nyomást a találatot követően és mindent megtett az egyenlítésért. A 92. percben meg is lett a sok próbálkozás eredménye,

Hodzic góljával 1-1-re módosult az eredmény, ami már nem változott a lefújásig, így döntetlennel ért véget a mérkőzés.