A Diósgyőr a Puskás Akadémia ellen szakította meg a rossz sorozatát - videó

DVTK, Diósgyőr, Puskás Akadémia
Miskolc, 2020. október 25. A miskolci Stefan Drazic (j) és a felcsúti Alexandru-Mihail Baluta (b) az OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia FC labdarúgó-mérkőzésen Miskolcon a diósgyőri stadionban 2020. október 25-én. Diósgyőr-Puskás Akadémia 3-0. MTI/Vajda János
A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 8. fordulójának vasárnap esti összecsapásán a Diósgyőr 3-0-ra nyert hazai pályán a Puskás Akadémia ellen.

A mérkőzést mindkét csapat rossz formában várta, ugyanis a DVTK az elmúlt öt meccséből négyszer kikapott, egyszer döntetlent játszott, a legutóbbi négy találkozóján nem szerzett pontot, míg a Puskás Akadémia sorozatban kétszer szenvedett vereséget az elmúlt hetekben, de öt mérkőzést tekintve is háromszor kikapott a felcsúti együttes.

A találkozót a Diósgyőr kezdte jobban, amely előbb Hegedűs távoli lövésével veszélyeztetett, majd az 5. percben már meg is szerezte a vezetést:

Drazsics kapott jó indítást a tizenhatoson belül, szép csellel megverte Spandlert az ötösön, majd jobbról kilőtte a jobb felső sarkot.

A gyors gól lendületet adott a DVTK-nak, míg a Puskás Akadémia kissé megzavarodott, így nem volt meglepő, hogy továbbra is a hazai együttes volt a veszélyesebb. Ennek pedig meg is lett az eredménye, a 18. percben már kétgólos volt Diósgyőr előnye: tizenhatoson belül Plsek húzta el a labdával együtt Drazsics lábát,

a játékvezető büntetőt ítélt, a labda mögé Mirko Ivanovszki állt a labda mögé, aki megtorpant, de így is a bal alsóba lőtt egy kis szerencsével.

Fél óra játék kellett a Puskás Akadémiának, hogy kicsit veszélyesebben játsszon, de ha már a védők nem tudtak segíteni, akkor Danilovics mutatott be bravúrt, mint Plsek közeli fejese után is. Hiába voltak komoly lehetőségei a felcsúti csapatnak, az újabb gólt a DVTK szerezte. A 38. percben Van Nieff és Meissner szaladt össze, így lett jó a DVTK-nak,

végül Márkvárt elé került a labda, aki jobbról remekül szolgálta ki Grozavot, a román támadó pedig közelről már könnyedén lőtt a hálóba.

Az első félidőben újabb gól már nem esett, így a Diósgyőr háromgólos előnnyel mehetett a szünetre.

A második félidő eleje nem sok említésre méltó eseményt hozott, a PAFC támadptt, de nem tudott igazán veszélyesen játszani, így a DVTK magabiztosan tartotta az előnyét. Az 54. percben így is szépíthetett volna a vendég együttes, de a bal oldali beadása után Plsek közeli fejese kapu mellé szállt.

Az 56. percben még nehezebb helyzetbe került a Puskás Akadémia, amikor

Spandler Csaba kézzel húzta magához a labdát, amiért sárga lapot kapott, és mivel volt már neki egy, így a kiállítás sorsára jutott.

Hiába játszott emberelőnyben a DVTK, a háromgólos előnye birtokában továbbra is átadta a területet az ellenfélnek, és a kontrákra rendezkedett be. A 62. percben Mance szépíthetett volna, de hét méterről nem talált kaput. A 68. percben Mance kakaskodott Karannal, mindketten sárga lapot kaptak.

Az utolsó húsz percben sem erőltette már a támadásokat a DVTK, míg a felcsúti csapat lélekben is feladta, így a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Újabb gól már nem esett, a Diósgyőr négy vesztes mérkőzés után tudott újra nyerni, és a jobb gólarányának köszönhetően megelőzte a Mezőkövesdet, így elmozdult az utolsó helyről, míg

a PAFC sorozatban a harmadik találkozóját veszítette el, amelyre legutóbb 2019 februárjában volt példa.