A kiesés szélén volt a Manchester City a negyedosztályú ellenféllel szemben

fbl Horizontal
Manchester City's Brazilian striker Gabriel Jesus celebrates with teammates after scoring their second goal during the English FA Cup fourth round football match between Cheltenham Town and Manchester City at The Jonny-Rocks Stadium in Cheltenham, central England on January 23, 2021. (Photo by Shaun Botterill / POOL / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az FA-kupa negyedik körében a két évvel ezelőtti győztes Manchester City a negyedosztályú Cheltenham csapatához látogatott.

Már az első félidőben is nagy fölényben volt a Manchester City, ami a másodikban még tovább fokozódott, ennek ellenére a hazai csapatnak egy nagy bedobás után Alfie May szerzett vezetést az 59. percben.

A meccsen volt egy kis közjáték is, tűzijáték miatt kellett álnia a játéknak:

A bekapott gól után nyomott a Manchester City, aminek a hajrában lett meg az eredménye. A 81. percben Foden egyenlített, majd Jesus a győztes gólt is begyötörte a 84. percben. Erre tudott rátenni még egyet Ferran Torres a hosszabbításban, ami teljesen összetörte a hazai szíveket.

Eredmények:
Southampton–Arsenal 1–0 (Gabriel 24. – öngól)
Barnsley (II.)–Norwich City (II.) 1–0 (Styles 56.)
Brighton–Blackpool (III.) 2–1 (Bissouma 27., Alzate 58., ill. Madine 45+2.)
Millwall (II.)–Bristol City (II.) 0–3 (Diedhiou 32. – 11-esből, Wells 58., Semenyo 72.)
Sheffield United–Plymouth (III.) 2–1 (Basham 39., Sharp 47., ill. P. Camara 75.)
Swansea (II.)–Nottingham Forest (II.) 5–1 (Cullen 7., 67., Grimes 29., 60. – a másodikat 11-esből, O. Cooper 85., ill. Knockaert 56.)
West Ham United–Doncaster (III.) 4–0 (Fornals 2., Jarmolenko 32., A. Butler 54. – öngól, Afolayan 78.)
Cheltenham (IV.)–Manchester City 1–3 (May 59., ill. Foden 81., Jesus 84., Torres 90+4.)