Óriási meglepetés: a Kisvárda a Debrecent is legyőzte és vezeti a bajnokságot

A Kisvárda meglepte a Mezőkövesdet a bátor támadójátékával
A listavezető Kisvárda hazai pályán fogadta a Debrecen csapatát a magyar labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában. Az első félidő elején Varga József góljával megszerezte a vezetést a Debrecen. A második félidőben Mesanovics révén egyenlített a Kisvárda, majd az utolsó percekben Zlicsics bombagóljával a győzelmet is megszerezte a szabolcsi csapat, és továbbra is vezeti a bajnokságot.

A két csapat eddig mindössze két alkalommal találkozott a várkerti stadionban, és mindkétszer hazai győzelem született, sőt a Loki még gólt sem szerzett a szabolcsi városban (4-0 a gólkülönbség a Várda javára). A két csapat még sosem játszott döntetlent egymással, azaz jó esély volt egy fordulatos mérkőzésre.

Huszti Szabolcs és a DVSC stábja egyelőre nem nevezte a keretbe a héten leigazolt válogatott csatárt, Németh Krisztiánt, azaz Dzsudzsák Balázs mellett elsősorban Bárány Donátra és Ugrai Rolandra várt a feladat, hogy bevegye a hazai erődöt: a Várda a Ferencvárossal egyetemben eddig a legkevesebb gólt, ötöt kapta az idényben.

A 9. percben éppen Ugrai előtt adódott az első lehetőség, de nem tudta átemelni a labdát Dombó kapus fölött. Egy perccel később aztán Ferenczi beadását Bévárdi Zsombor levenni ugyan nem tudta, így viszont jó lett a labda Báránynak, aki jól játszotta meg Varga Józsefet, ő pedig az elé tett labdát állítgatás nélkül lőtte a hazai kapuba (0-1).

Megszületett az első Loki-gól a várdai stadionban.

Öt percet kellett várni a hazaiak válaszára, akkor Navratil vette át remekül Melnyik passzát, a lövését azonban Kosicky védte, majd Bumba próbálkozott, ezt viszont egy vendég védő blokkolta. A 22. percben a hazai kapu előtt is volt veszély: Ugrai szabadrúgása pattant a felső lécről a kapu fölé.

Tíz perccel később a Várda is megmutatta, hogy tud ilyet: Navratil tolta jobbról befelé a labdát, majd 17 méterről lőtt, a labda pedig a felső lécen csattant, majd másodpercekkel később Szimovics balról a bal felső sarok irányába tekert lövését kellett hárítania Kosickynak. A félidő vége inkább a Várdáé volt, Dzsudzsáknak is nemegyszer kellett bravúros védőmunkát bemutatnia a Loki tizenhatosának környékén.

A Kisvárda nagyon sokat támadott a második félidőben Forrás: 0036303738273/Moricz Csaba

A második félidő elején nyomás alá helyezte a vendégeket a Kisvárda csapata, és a 48. percben sikerült az egyenlítés a szabolcsi csapatnak: Hej Viktor hosszú indítása találta meg a leshatáron kilépő Mesanovicsot.

A kisvárdaiak játékosa két lépés után a tizenhatos sarkáról kapásból lőtte be a labdát a vendégek kapujába.

A labda a kapufát érintve pattant be a hálóba.

A 64. percben a csereként beállt Szécsi remek labdát adott a jobboldalon Bévárdinak, aki a tizenhatoson belülre érve nagy helyzetben a kapu fölé lőtte a labdát. A Kisvárda az utolsó húsz percben nagyobb fokozatra kapcsolt, és főleg a baloldalon próbált a debreceni védelem mögé kerülni. A 72. percben Melnyik vett át egy hosszú labdát, majd a tizenhatos sarkáról nagy erővel kapura lőtt. A vendégek kapusa, Kosicky kiütötte a középre tartó labdát.

A Kisvárda remekül játszott Forrás: mlsz.hu

Az utolsó tíz percben a Kisvárda több támadást vezetett. A Debrecen csak néhány ellentámadást tudott vezetni, de azokból nem alakult ki nagy helyzet a kisvárdaiak kapuja előtt. A meccset végül a 89. percben döntötte el a Kisvárda:

a csereként beállt 23 éves Zlicsics húsz méterről óriási gólt lőtt a debreceniek kapujába.

Az U19-es szerb válogatott játékos remekül csavarta el a labdát a védők között.

A Debrecen próbálkozott, de az utolsó percekben már nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani. A Kisvárda megnyerte a mérkőzést, és továbbra is vezeti a bajnokságot.