Pintér Attila vereséggel mutatkozott be új csapatával

Pintér Attila Mezőkövesd
Debrecen, 2016. november 5. Pintér Attila, a Mezőkövesd vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában játszott Debreceni VSC - Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2016. november 5-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt
Pintér Attila vereséggel mutatkozott be a III. Kerületi TVE vezetőedzőjeként: a korábbi szövetségi kapitány új csapata hazai pályán 2-1-re kapott ki a feljutásért küzdő Kecskeméttől a labdarúgó NB II 33. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A fővárosi csapat közel állt a bravúrhoz, ugyanis a 89. percig vezetett, azonban a rivális előbb egyenlített, majd a hosszabbításban a győztes találatot is megszerezte.

Pintér vereséggel mutatkozott be Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A Szolnok békéscsabai sikerével a sereghajtó pozícióba visszacsúszó óbudai csapat eddigi trénerét, Kemenes Szabolcsot kedden menesztették, a Ferencvárossal 2004-ben, a Győri ETO-val pedig 2013-ban bajnokságot nyert Pintért pedig másnap nevezték ki.

Megbízatása a mostani szezon végéig szól.

A Kecskemét a fordítással feljött a feljutást jelentő második helyre, de legnagyobb riválisa, a Diósgyőr csak hétfőn lép pályára Szombathelyen. Az éllovas Vasas 3-0-ra nyert Dorogon, így újabb nagy lépést tett afelé, hogy a következő idényben már az élvonalban szerepeljen.

Merkantil Bank Liga NB II, 33. forduló:

III. Kerületi TVE-Kecskeméti TE Hufbau 1-2 (0-0)
Nyíregyháza Spartacus FC-Pécsi MFC 1-1 (0-1)
Békéscsaba 1912 Előre-Szolnoki MÁV FC 1-2 (1-1)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia - BFC Siófok 2-3 (1-2)
Dorogi FC-Vasas FC 0-3 (0-1)
Tiszakécskei LC-Aqvital FC Csákvár 0-2 (0-0)
Szentlőrinc-FC Ajka 0-1 (0-1)
Budaörs-Soroksár SC 0-1 (0-1)

Az élcsoport: 1. Vasas FC 74 pont/33 mérkőzés, 2. Kecskeméti TE Hufbau 62/33 (57-33), 3. Diósgyőri VTK 62/32 (52-36)