Haaland újabb hihetetlen rekorddal szállította a győzelmet a Manchester Citynek

fbl Horizontal
Manchester City's Norwegian striker Erling Haaland (R) celebrates scoring his team's second goal with Manchester City's Belgian midfielder Kevin De Bruyne (L) during the English Premier League football match between Leeds United and Manchester City at Elland Road in Leeds, northern England on December 28, 2022. (Photo by Oli SCARFF / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Manchester City a Premier League 16. fordulójában idegenben győzte le 3-1-re a Leeds United csapatát.

A döbbenetes fölényben játszó City első góljára egészen az első félidő ráaádásáig kellett várni, akkor Rodri szerezte meg a vezetést címvédőnek.

A második félidőben pedig jött a Haaland-show: a norvég csatár szűk negyedórán belül duplázott, amivel felálított egy újabb hihetetlen rekordot: mindössze 14 mérkőzés kellett neki a 20 PL-gól eléréséhez. A rekordot eddig Kevin Phillips tartotta 21 mérkőzéssel...

3-0 után már visszavett a tempóból a City, így Leedsnek legalább a szépítés összejött. Guardiola csapata a győzelemmel ugyan megelőzte az eggyel több meccsnél járó Newcastle Unitedet, és feljött a második helyre, a hátránya azonban így is öt pont az éllovas Arsenal mögött.