Utolsó perces dráma a Dortmund meccsén - videó

Borussia Dortmund, BVB, Giovanni Reyna
Dortmund's US midfielder Giovanni Reyna celebrates his 1-2 during the German first division Bundesliga football match between Mainz 05 and Borussia Dortmund in Mainz on January 25, 2023. (Photo by Daniel ROLAND / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A Borussia Dortmund a 93. percben szerzett góllal 2-1-re legyőzte a házigazda Mainzot a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szerdai játéknapján.

Gyors gólváltást követően - a negyedik percben már 1-1 volt az állás - sokáig úgy tűnt, marad a döntetlen, de az utolsó pillanatok még tartogattak izgalmat: egy szöglet után a hererákból felépült Sebastian Haller gólpasszából Giovanni Reyna megszerezte a vendégek győztes találatát.

A Mainz immár hat meccs óta nyeretlen, a Dortmund pedig második idei mérkőzését is megnyerte.

A forduló előtt második Eintracht Frankfurt döntetlent játszott a negyedik Freiburg otthonában. A hazaiaknál nem lépett pályára a sérüléssel bajlódó Sallai Roland. A döntetlennel a Frankfurt visszacsúszott a negyedik pozícióba, a Freiburg pedig jelenleg a hatodik.

Schäfer András csapata, az Union Berlin fordított és nyert a Werder Bremen vendégeként, s ezzel - a bajnokság félidejében - már második a címvédő Bayern München mögött. A magyar válogatott játékos a 83. percben, csereként állt be, addigra már kialakult a végeredmény.

A Bayer Leverkusen sorozatban ötödik sikerét aratta a Bochum legyőzésével.