Kiütötte a Herthát a hazai pályán játszó Dortmund

fbl Horizontal
Dortmund's German forward Marco Reus celebrates scoring the 3-1 goal with his team-mates during the German first division Bundesliga football match between Borussia Dortmund and Hertha Berlin in Dortmund on February 19, 2023. (Photo by INA FASSBENDER / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A német labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a Dortmund hazai pályán fogadta a Hertha csapatát. A hazaiak Adeyemi és Malen góljaival megszerezték a vezetést az első félidőben. A második félidő elején Tousart góljával szépített a Hertha, de Reus és Brandt góljaival végleg eldöntötte a meccset a Dortmund.

A mérkőzés első perceitől kezdve támadólag lépett fel a hazai pályán játszó Dortmund. A 27. percben Marco Reus remekül passzolta be a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Adeyemi érkezett,

és a hazaiak támadója sarokkal szerzett gyönyörű gólt.

Öt perccel később már két gól volt a hazaiak előnye: a 32. percen a gólszerző Adeyemi találta meg egy kiváló labdával a csapattársát, Malent, aki két méterről nem hibázta el a lehetőséget.

Karim Adeyemi örül a góljának Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Rolf Vennenbernd

A Hertha nem tudott nagy helyzetet kialakítani az első félidőben, így több gól nem született az első félidőben.

A második félidő elején nagyobb fordulatszámra kapcsoltak a berliniek. A 47. percben Tousart vállalkozott lövésre a Dortmund tizenhatosán belül,

és a labda a felső kapufát is érintve hullott be a hálóba.

A vendégek aggresszívan letámadták a hazai játékosokat, és többször is sikerült labdát szerezniük az ellenfél térfelén. A 64. percben Malen passza után Bynoe-Gittens lövését kellett nagy bravúrral védenie a Hertha kapusának.

Marco Reus gyönyörű szabadrúgása betalált a kapuba Forrás: AFP/Ina Fassbender

A 76. percben újra gólt szerzett a Dortmund: a hazaiak tizennyolc méterről végezhettek el egy szabadrúgást,

amit Marco Reus gyönyörű mozdulattal tekert a bal felső sarokba.

Sőt, 88. percben egy csodálatos akció végén Brandt is betalált, így a Dortmund könnyed győzelmet aratott hazai pályán a Hertha ellen.

A Ruhr-vidéki gárda az egyetlen csapat, amely 2023-ban mindegyik bajnoki összecsapását megnyerte, sikerével pedig ugyanannyi pontja van mint a listavezető Bayern Münchennek és a harmadik Union Berlinnek.